۵۰ درصد تعمیرات اساسی پالایشگاه نفت کرمانشاه انجام شده است

 به گزارش خبرنگار مهر، صید محمد جمشیدی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت کرمانشاه اظهار داشت: تعمیرات اساسی برنامه روتین و مستمری است که در دوره‌های چهار سال یکبار در پالایشگاه‌های نفت انجام می‌شود و در این دوره تعمیرات کلیه تجهیزات و قطعات که توسط واحد بازرسی و نظارت چک شده و نیاز به بازبینی  و تست دارد باز می‌شود و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت کرمانشاه عمده‌ترین تجهیز و تعمیرات اساسی را مربوط به برج تقطیر و کوره مادر در این پالایشگاه عنوان کرد و افزود: امسال نقص و مورد خاصی در تجهیز این دو مورد ندیدیم و تغییرات نیز معموملی است.

جمشیدی  با اشاره به انجام ۵۰ درصد روند تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت کرمانشاه طی یک هفته گذشته گفت: برنامه ما اتمام و تکمیل پروسه تعمیرات اساسی تا یکم خرداد  ماه امسال است و پس از آن پالایشگاه دوباره  در مدار تولید قرار می‌گیرد.

وی واحدهای ۱۰۰ بخش تقطیر، ۲۰۰ تولید بنزین، ۳۰۰ اوره زدایی، ۴۰۰ نفت سفید و ۵۰۰ در بخش گاز مایع را واحدهای مهم و اساسی عملیاتی در پالایشگاه نفت کرمانشاه عنوان کرد و افزود: واحد آب، برق، بخار واحد جانبی و کمکی پالایشگاه  است که وظیفه تولید و برق و بخار مورد نیاز پالایشگاه را بر عهده دارد و جزو تعمیرات اساسی است.

این مسئول با ادامه توضیحات بیان کرد: پالایشگاه بی‌وقفه و مستمر فعال است و تعمیرات اساسی فرصتی برای افزایش راندمان و بهره‌وری پالایشگاه است و با این اقدام تجهیزات بروز شده و هزینه‌های تعمیر کاهش می‌یابد.

جمشیدی یادآور شد، نوسازی و تعمیرات اساسی با هدف تداوم مستمر تولید و افزایش بهره‌روی و راندمان دستگاه‌ها برای ۴ سال آتی است.

برنامه توسعه  کمی و کیفی پالایشگاه نفت کرمانشاه دنبال می‌شود

وی پالایشگاه نفت کرمانشاه را از جمله صنایع سبز عنوان  و تصریح کرد: یکی از اهداف احداث این پالایشگاه در موقعیت فعلی وجود رودخانه قره‌سو برای تامین نیاز آب بود اما از ۸ سال گذشته با احداث واحد کمکی مانند برج خنک کننده نیازی به تامین آب از رودخانه نداریم و نیاز خود را از طریق چاه‌های آب تامین می‌کنیم و لازم به ذکر است این فرآیند در سیکلی بسته انجام می شود و هیچگونه خروجی آب به داخل رودخانه نداریم.

جمشیدی ماهیت کار پالایشگاه نفت کرمانشاه را تولید دانست و  بیان کرد: شرکت پالایش نفت کرمانشاه در لیست صنایع آلاینده قرار ندارد و از پرداخت عوارض در اینخصوص معاف هستیم.

وی انجام برنامه توسعه کمی و کیفی برای پالایشگاه نفت کرمانشاه را از مهمترین اقدامات پیش بینی شده عنوان و اظهار کرد: اجرای برنامه توسعه نیازمند منابع مالی است  و از سال گذشته تاکنون برنامه توسعه‌ای خاصی انجام ندادیم ما برنامه‌های مختلفی داریم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت کرمانشاه از تولید روزانه هزار بشکه هگزان در این پالایشگاه خبر داد و گفت: با توجه به الزام قانونی باید تا سال ۹۸ برنامه کیفی‌سازی پالایشگاه انجام شود و حتی مقرر شده ۳۰ درصد از سود پالایشگاه‌ها برای توسعه کیفی لحاظ شود.

وی با بیان اینکه مرغوب‌ترین خوراک پالایشگاه نفت کرمانشاه از طریق خط نفت شهر تامین می‌شود، افزود: خط جنوب «اهواز» نیز از خطوط تامین خوراک پالایشگاه است.

جمشیدی اشاره به تاثیر انجام فرآیند تعمیرات اساسی در ارتقا کیفیت فرآورده‌ها گفت: ۴۰۰ نیروی رسمی و ۴۰۰ نیروی پیمانکار در شیفت‌های کاری روزکار، عصرکار و شب کار مشغول خدمت در پالایشگاه نفت کرمانشاه هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵۰ درصد تعمیرات اساسی پالایشگاه نفت کرمانشاه انجام شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X