فرهنگ کار در استان کرمانشاه مناسب نیست

کیوان کاشفی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ایجاد اشتغال پایدار در استان کرمانشاه با برنامه ریزی مستمر و طولانی مدت عملی خواهد شد.

وی افزود: مرکز آمار ایران جمعیت سن کار استان کرمانشاه را یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر اعلام کرده که از این تعداد ۴۷۰ هزار نفر شاغل و ۱۴۳ هزار نفر نیز در استان بیکارند و تعدادی نیز افراد مستمری بگیر و ... محسوب می شوند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: میزان مشارکت مردان در بازار کار بیش از ۸۶ درصد و بانوان نیز ۱۳/۷ درصد است که این رقم نشان دهنده میزان مشارکت کمتر زنان استان در امر اشتغال نسبت به نرم کشوری است.

کاشفی به برخی موانع ایجاد اشتغال در استان اشاره کرد و گفت: دشواری در دریافت تسهیلات بانکی، نرخ بالای بیمه، بی ثباتی در قوانین تولید و سرمایه گذاری و... از جمله موانع کسب و کار در استان محسوب می شوند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در سطح استان، اظهار داشت: صدور کارت فنی اشتغال و ارائه مهارت های تکمیلی از سوی سازمان فنی و حرفه ای باید در دستور کار قرار بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان  کرمانشاه وضعیت فرهنگ کار در استان را نامناسب توصیف کرد و افزود: تسهیل در ارائه مجوزها، هدایتگری منابع مالی صندوق امید به سمت حوزه خدمات و اشتغال و ... از مواردی است که در تغییر این شرایط موثر خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ کار در استان کرمانشاه مناسب نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X