کاهش 50 سانتی تراز سطح آب دردشتهای استان بوشهر

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت آب منطقه ای بوشهر روز چهارشنبه به نقل از شیلا شباک افزود: بیشترین افت متوسط تراز سطح آب استان به ترتیب مربوط به دشت دهرود، بوشکان و دشت پلنگ با 125، 120 و 101 سانتی متر است.
وی ادامه داد: به منظور بررسی نوسانات سطح سفره های زیر زمینی 350 حلقه چاه مشاهده ای در استان بوشهر حفر و ماهانه بطور مستمر مورد اندازه گیری قرار می گیرند و تاکنون نیز پنج حلقه چاه مجهز به دستگاه دیتالاگر شده و اطلاعات آنها بصورت آنلاین دریافت و محاسبه می شود.
شباک اضافه کرد: نتیجه این ارزیابی ها منجر به آگاهی از میزان افت و کسری مخزن سفره ها و تهیه بیلان آبی شده و امکان مطالعه توسعه و بهره برداری یا ممنوعه کردن دشت ها را فراهم می کند.
وی گفت: همچنین مطالعات انجام گرفته و نتایج ارزیابی ها در تعیین سهم تخصیصی و برنامه ریزی آب نقشی مهم دارد.
مدیر مطالعات پایه، شرکت آب منطقه ای بوشهر اظهارکرد: براساس نتایج مطالعات و بررسی ها هم اکنون بیشتر آبخوان های این استان در وضعیت ممنوعه و بحرانی قرار دارند.
'دیتالاگر درون چاهی، دستگاهی الکترونیکی است که بمنظور تغییرات نوسانات سطح آب زیر زمینی در چاههای مشاهده ای نصب می شود.
6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش 50 سانتی تراز سطح آب دردشتهای استان بوشهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X