یک واحد آلاینده نفتی در اهواز روزانه نیم میلیون فوت مکعب گاز سمی همراه نفت در این شهر می سوزاند

علی بنی عگبه چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: دود غلیظی که در منطقه سه راه تپه و ابتدای جاده اهواز به ماهشهر منتشر می شود ناشی از فلر نفتی و بدسوزی گازهای همراه نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از زیرمجموعه های شرکت مناطق نفتخیز جنوب است.
وی افزود: این فلر (خروجی گاز همراه نفت) دود بسیار غلیظی منتشر کرده که تا فاصله 15 کیلومتری را آلوده کرده که بخشی از آن مناطق مسکونی است.
بنی عگبه با بیان اینکه افزایش تولید نفت در یک ماه گذشته آلودگی گازهای سمی این فلر را بیشتر کرده ، گفت: روزانه 500 هزار فوت مکعب در این واحد سوزانده می شود.
به گفته وی، این آلودگی به دلیل ناتوانی این واحد در پذیرش این میزان گاز در فرآیند بهره برداری نفت است که ناچار به سوزاندن این گازها می شود.
وی افزود: رهاسازی گاز سنگین (گاز ترش) در فلرها آلودگی هوا را در پی دارد و دارای اثرات منفی زیست محیطی و بهداشتی بسیار در مناطق اطراف است.
رئیس اداره محیط زیست اهواز با بیان اینکه برای این واحد اخطاریه صادر شده ، تصریح کرد: آلودگی این واحد نفتی (کارون 2) در نشست با دادستان مطرح شده و مکاتباتی نیز با شرکت نفت و گاز کارون و مناطق نفتخیز جنوب و وزارت نفت انجام شده است.
طرح جامع کاهش آلودگی هوای اهواز در سال 83 سهم نفت را در آلودگی اهواز 56 درصد اعلام کرده است.
طرح آماک به منظور کاهش انتشار آلاینده های ناشی از سوزاندن گازهای ترش در چهار میدان نفتی اهواز از اوایل دهه 80 آغاز شد.
مرحله نخست طرح انجام شده و مرحله دوم طرح مرحله زیست محیطی است که در سال 1388 به اجرا درآمد.
بهره برداری از طرح آماک از مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای اهواز و همچنین ستاد ملی کاهش آلودگی هوا برای خوزستان بوده که تاکنون چند بار وعده بهره برداری آن داده شده است. این طرح قرار بود تا اردیبهشت امسال به بهره برداری برسد. اگر چه این طرح همه میدان های نفتی اطراف اهواز را پوشش نمی دهد.
7151/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک واحد آلاینده نفتی در اهواز روزانه نیم میلیون فوت مکعب گاز سمی همراه نفت در این شهر می سوزاند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X