ضرورت حفظ کرامت حرفه‌ای ساکنان بافت فرسوده در فرآیند نوسازی

بافت فرسوده دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران در جلسه کمیته آموزش این ستاد بر ضرورت حفظ کرامت حرفه‌ای و احصاء نیازهای آموزشی ساکنان بافت فرسوده در فرآیند نوسازی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان نوسازی شهر تهران، عبادالله فتح اللهی در جلسه کمیته آموزش ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران که با حضور ابوالفضل رفیع، مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران و سایر اعضای این کمیته برگزار شد، اظهار داشت: موضوع آسیب‌های اجتماعی بافت فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیر رسمی در سطح ملی در جلسات هیئت دولت، شورای اجتماعی کشور به ریاست رئیس جمهور و در جلسه با مقام معظم رهبری (مدظله) و سران قوا که اخیراً برگزار شده است مورد بحث و بررسی قرار گرفته، بنابراین بدانید دغدغه‌ای که شما به عنوان اعضای کمیته ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران دارید، دغدغه‌‌ای ملی است و مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار دارد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران به نمایندگی از حاکمیت، موضوع نوسازی و بهسازی بافت فرسوده را پیگیری و مدیریت می‌کند و 32 دستگاه اجرایی مجموعه مدیریت شهری را در این مهم یاری می‌کنند.

وی با اشاره به این که 15 درصد از شهروندان کلانشهر تهران در بافت فرسوده زندگی می‌کنند و این جمعیت به نسبت در مناطق مختلف متغییر است، تأکید کرد: انتظار و توقع من به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران از کمیته آموزشی این است که سیاستگذاری برای آموزش به جامعه ی مخاطبان در بافت فرسوده به نوعی نهادینه شود که این شهروندان بتوانند از پتانسیل‌ها و امتیازاتی که مدیریت شهری برایشان قرار داده است مطلع و آگاه شوند و از امکاناتی همچون سرای محلات و سایر ساختارهای شهرداری بهره مند شوند.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران همچنین بر ضرورت ساماندهی بودجه آموزشی کل شهرداری تأکید و خاطرنشان کرد: شایسته است در مبحث بافت فرسوده شهری بتوانیم از پتانسیل بودجه‌ای آموزش درون شهرداری در راستای ارتقاء دانش شهروندان ساکن در بافت فرسوده استفاده کنیم.

فتح اللهی با بیان این که در بافت فرسوده با شهروندانی مواجه هستیم که محل سکونت خود را با حداقل امکانات کیفی تبدیل به محل کسب و کار کرده‌اند، گفت: دغدغه ساکنان بافت فرسوده پیش از اینکه نوسازی خانه باشد، نوسازی درآمد است چرا که آنها گمان دارند با جابجایی و نوسازی مکان زندگی، موقعیت شغلی شان به خطر می‌‌افتد و حداقل درآمدشان با پدیده‌ای به نام نوسازی بهم ریخته می‌شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه ضمن اشاره به ضرورت و اهمیت ارتقاء توانمندی، مهارت آموزی و ساماندهی وضعیت اشتغال ساکنان بافت فرسوده، بر ضرورت حفظ کرامت حرفه‌ای ساکنان این بافت‌ها در فرآیند نوسازی تأکید کرد.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران همچنین با بیان این که بیش از 200 مرکز آموزش فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی در تهران فعال هستند، از اعضای کمیته آموزش ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران خواست تا با بسیج این  ظرفیت‌ها و همچنین بکارگیری ظرفیت‌های درون مجموعه شهرداری تهران، برنامه آموزشی ویژه‌ای را متناسب با نیازهای شهروندان ساکن در بافت فرسوده و با همکاری دفاتر خدمات نوسازی مستقر در محلات طراحی و اجرا کنند. 

در ادامه این جلسه ابوالفضل رفیع، مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران نیز با بیان این که بحث آموزش یکی از مهمترین ارکان فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است، یادآور شد: از آنجایی که جامعه مخاطبان ما در بافت فرسوده از اقشار مختلف جنسی، سنی و تحصیلی هستند، ضروری است به منظور کسب نتیجه بهتر در فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی، برنامه ریزی آموزشی برای تمامی گروه‌های هدف صورت گیرد.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با عنوان این که کمیته آموزشی باید بر اساس برنامه ی 5 ساله شهرداری تهران، اهداف و چشم انداز خود را تبیین کند، تصریح کرد: شایسته است یک یا دو اولویت آموزش شهروندی بر اساس تبصره ی 37 در این کمیته تعریف شود و همچنین مفاهیم، مؤلفه‌ها، ابزارهای آموزشی و واحدهای یادگیری نیز به صورت دقیق مشخص شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت حفظ کرامت حرفه‌ای ساکنان بافت فرسوده در فرآیند نوسازی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X