تنها 25 درصد دانشجویان دارای مهارت‌های مرتبط با سواد رسانه‌ای هستند

سواد رسانه‌ای معاون امور راهبردی دانشکده خبر گفت: بر اساس نظرسنجی پیمایشی در میان دانشجویان رشته‌های روابط عمومی، خبرنگاری، عکاسی، گویندگی و مترجمی خبر دانشگاه جامع، تنها ۲۵ درصد دانشجویان این دانشگاه دارای مهارت‌های مرتبط با سواد رسانه‌ای هستند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ حمیدرضا کمالی در نشست تخصصی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی گفت: بر اساس نظرسنجی پیمایشی که دانشکده خبر در میان دانشجویان رشته‌های روابط عمومی، خبرنگاری، عکاسی، گویندگی و مترجمی خبر دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی انجام داده است، تنها 25 درصد دانشجویان این دانشگاه دارای مهارت‌های مرتبط با سواد رسانه‌ای هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه درس سواد رسانه‌ای یکی از دروس مصوب دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی در رشته ارتباطات است، احتمالأ سایر دانشگاه‌ها هم با این مشکل مواجه هستند و درصد بسیار کمی از کل دانشجویان کشور با مهارتهای سواد رسانه‌ای آشنایی دارند.

عضو هیئت علمی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی خاطرنشان کرد: علت اضافه شدن عنوان مسئولیت اجتماعی به نام همایش سواد رسانه‌ای، تأکید بر این موضوع است که گسترش سواد رسانه‌ای مسئولیت اجتماعی تمامی دانشگاهها و مراکز علمی است و هر سال در پایان همایش نشان مسئولیت اجتماعی به اشخاص حقیقی و حقوقی دغدغه‌مند در این زمینه اهدا خواهد شد.

کمالی برگزاری جشنواره ماهانه سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی را در کنار همایش سالانه ضروری خواند و تأکید کرد: کمبود منابع علمی مربوط به سواد رسانه‌ای، نخستین معضل مربوط به گسترش سواد رسانه‌ای در کشور است اما معضل مهم دیگری که در زمینه سواد رسانه‌ای با آن روبه‌رو هستیم، بی‌توجهی به سواد رسانه‌ای به عنوان یک مهارت عمومی است.

معاون سابق آموزش و پژوهش دانشکده خبر با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط دبیرخانه دائمی جشنواره و همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی برای افزایش مهارتهای عمومی در حوزه سواد رسانه‌ای تصریح کرد: امیدواریم در پایان سال اول جشنواره و همایش سواد رسانه‌ای، عموم مردم بتوانند جنبه‌های پنهان و نامرئی تبلیغات، فیلم‌ها و اخبار را تشخیص دهند و حداقل کار ما این خواهد بود که از ابتدای تابستان امسال به صورت ماهانه از کسانی که بتوانند این جنبه های نامرئی را تشخیص دهند، تقدیر کنیم.

لازم به ذکر است همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی 20 مهر ماه در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنها 25 درصد دانشجویان دارای مهارت‌های مرتبط با سواد رسانه‌ای هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X