جزئیات گازرسانی 1.3 میلیارد دلاری به 300 هزار خانواده ایرانی

گازرسانی قرار است در قالب اجرای سه خط لوله انتقال گاز، احداث و نصب ۶۰۰ کیلومتر خط لوله به قطرهای ۱۶ تا ۵۶ اینچ و گازرسانی به ۳۰۰ هزار خانوار شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان انجام گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیستان و بلوچستان یکی از پهناورترین استان های کشور است اما در زمینه توسعه زیرساختها دچار عقب ماندگیهایی است . یکی از زیرساختهای این استان که گازرسانی و تأمین سوخت مورد نیاز بخش خانگی، تجاری و صنعتی با گاز طبیعی است، در قالب پروژه های متعدد در حال انجام است و وزارت نفت گازرسانی به این استان را در اولویتهای کاری خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران روز گذشته در این خصوص به تسنیم گفت: "طرح گازرسانی به این استان از خط هفتم سراسری انتقال گاز صورت می گیرد و بخش های مختلف نیروگاهی، صنعتی و خانگی را شامل می شود. عملیات اجرایی گازرسانی به بخش های مختلف این استان در سال گذشته آغاز شد و گزارشهای دوره ای آن را شخصا مورد رصد قرار می دهم تا در کار گازرسانی به این استان خللی به وجود نیاید. با تکمیل گازرسانی به استان پهناور سیستان و بلوچستان، در جهت کاهش مصرف سوخت مایع در کشور، گامی موثر برداشته خواهد شد."

پیگیری های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که در حال حاضر وزارت نفت طرح گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان را در قالب سه پروژه "خط لوله ایرانشهر - چابهار" ، "خط لوله ایرانشهر - خاش" و "خط لوله زاهدان - زابل" تعریف کرده که پروژه "خط لوله ایرانشهر - چابهار" دارای اولویت عنوان شده است.

میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای اجرای کامل این سه پروژه، یک میلیارد و 300 میلیون دلار برآورد شده که قرار است از محل فروش میعانات گازی و صادرات فرآورده های نفتی مایع جایگزین شده در قالب بند ق تبصره 2 قانون بودجه تأمین شود.

در مجموع قرار است در قالب اجرای این سه خط لوله انتقال گاز، احداث و نصب 600 کیلومتر خط لوله به قطرهای 16 تا 56 اینچ و گازرسانی به 300 هزار خانوار شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان انجام گیرد.

مسئولان وزارت نفت امیدوارند با تأمین به موقع منابع مالی، بتوانند تا سال 98 اجرای این سه پروژه و گازرسانی به 300 هزارخانواده ایرانی را به انجام برسانیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات گازرسانی 1.3 میلیارد دلاری به 300 هزار خانواده ایرانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X