سبحانی: منفک شدن باشگاه ماشین سازی از مجموعه مادر آن مشکل قانونی نداشته است

جعفر سبحانی، خصوصی سازی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی منفک شدن باشگاه ماشین سازی از گروه صنعتی ماشین سازی را بدون مشکل قانونی دانست.

سیدجعفر سبحانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد پروسه واگذاری گروه صنعتی ماشین سازی به بخش خصوصی و اینکه این واگذاری چه تأثیری بر باشگاه تازه لیگ برتری شده ماشین سازی خواهد داشت، گفت: پروسه واگذاری‌گروه صنعتی ماشین سازی از سال گذشته آغاز شده و این مجموعه در لیست مجموعه‌های سازمان خصوصی‌سازی که باید واگذار شوند قرار دارد و به احتمال فراوان در سال جاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود. پس از واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی از محل درآمد حاصل از این واگذاری بدهی‌های گروه صنعتی ماشین سازی پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که در این پروسه واگذاری تکلیف باشگاه ماشین سازی چه خواهد شد، چون باشگاه‌های ایرانی زیان‌ده بوده و درآمدزا نیستند و ممکن است خریدار جدید مجموعه نخواهد در فوتبال هزینه کند، تأکید کرد: هرگونه واگذاری که به بخش خصوصی انجام می‌شود در چارچوب قراردادی است که بین خریدار و سازمان خصوصی‌سازی منعقد می‌شود و تا پنج سال سازمان خصوصی‌سازی بر عملکرد آن مجموعه نظارت خواهد داشت. به‌عنوان مثال اگر خریدار مجموعه حتی بخواهد طی آن پنج سال وامی هم برای مجموعه خود بگیرد باید با نظارت سازمان خصوصی‌سازی باشد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی تأکید کرد: مورد باشگاه ماشین سازی نیز به این صورت است که اگر شرکت یا مجموعه‌ای در لیست واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی قرار بگیرد، هرگونه تغییر و تحولی در مجموعه حاکمیتی آن شرکت یا مجموعه باید تحت‌نظر سازمان خصوصی‌سازی باشد وگرنه کاملاً غیرقانونی است. در حال حاضر باشگاه ماشین سازی تبریز در اختیار شهرداری تبریز قرار گرفته است، در چنین شرایطی باید بررسی کنیم که آیا این انتقال و واگذاری زمانی رخ داده که گروه صنعتی ماشین سازی در فهرست سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته و اگر این طور است سازمان خصوصی‌سازی در جریان این انتقال قرار داشته است؟ مورد مهم دیگر اینکه پروسه این واگذاری و انتقال به چه صورت بوده است؟

سبحانی تأکید کرد: همین گروه صنعتی ماشین سازی از سال 1388 در لیست سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته در حالی که باشگاه ماشین سازی که زیر مجموعه آن است در سال 1387 به اداره کل تربیت بدنی استان آذربایجان شرقی واگذار شده است، بنابراین منفک شدن باشگاه ماشین سازی از مجموعه مادر مشکل قانونی نداشته است. از سال 1387 تا سال 1393 این باشگاه در اختیار نهادها و مؤسسات مختلفی قرار گرفته که در نهایت طبق مصوبه شورای شهر تبریز در سال 1393 این باشگاه به شهرداری تبریز واگذار شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سبحانی: منفک شدن باشگاه ماشین سازی از مجموعه مادر آن مشکل قانونی نداشته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X