سخنان مهم نماینده آیت الله سیستانی در جشنواره بهار شهادت در کربلا

به گزارش «شیعه نیوز»، حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالمهدی الکربلایی که در مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگی بهار شهادت در حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) سخن می گفت، اظهار کرد: نبرد امام حسین(علیه السلام)، نبرد رسیدن به بصیرت نافذ  و چشم انداز روشن و آگاهانه امور بود که هوی و هوس های سیاسی و عبادت دنیا و طاغوت باعث دور شدن آن از دل ها شده بود. نبرد اتخاذ موضع شجاعه ای است که تردید به آن راه ندارد. نبرد رسانه صادقی است که حقیقت جعل و گمراهی مدعیان اسلام را فاش می کند.

کربلایی بیان کرد: امروز بین تصویری از اسلام تحریف شده و مسخ شده زندگی می کنیم که از سوی مدارس، دانشسراها و روش های آموزشی دارای عناوین دینی پر زرق و برق  و بوق های رسانه ای ارائه شده اند؛ رسانه هایی که در دل های فریفته شدگان این روش ها نفوذ کرده اند و تصور می کنند که  جانشین خداوند بر روی زمین هستند.  چنین اندیشه و رسانه ای را اموالی تقویت می کنند که می بایست برای آبادانی سرزمین اسلام و بیداری مردم آن هزینه می شد. چنین رسانه ها و اندیشه ای روش قتل و خونریزی را در هر مکانی از زمین گسترده خدا تقویت می کند. امروز نبرد واقعی نبرد بین چنین اسلام تحریف شده و بین کسانی است که نماینده اسلام ناب محمدی و جوهر فطرت اسلامی و دعوت به همزیستی مبتنی بر احترام متقابل با هردیدگاهی هستند.

نماینده آیت الله سیستانی در کربلا با اشاره به اینکه مدرسه تکفیر و افراط  توانسته است همزیستی مسالمت آمیز بین مسلمانان را تهدید کند و حتی فرهنگ توحش، قتل و نقض آبرو را به مشخصه بارزی در  صفحات شبکه های اجتماعی و رسانه های فرهنگ سازی جمعی اسلامی تبدیل کند، افزود: از همین منظر یکی از گروههای تکفیری فیلمی پخش می کند که در ان دهها نوجوان ده ساله از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در حال یادگیری قرآن هستند سپس استاد آنها از منبر بالامی رود و به آنها می گوید جایزه نوجوانانی که مقام اول را به دست آورند، این است که با دست خود می توانند اسرای مسلمان که به دست تکفیری ها افتاده است را بکشند و برخی از این کودکانی که چنین توهمی به انها شده است که با این قتل در رسیدن به بهشت از دیگران سبقت می گیرند، برای کشتن اسرا با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه هیمنه روش افراط و تکفیر  و بهره برداری دشمنان  اسلام از آن باعث تاسیس گروههایی به هدف ضربه زدن به اسلام شده  و باعث شده است تا سرزمین ها و کشورهای اسلامی را خونریز تر ببینیم  که بیشتر در راه نقض آبرو و سلب اموال تلاش می کنند؛ ادامه داد: دشمنان اسلام برای اجرای نقشه های خود به هدف اینکه به اسلام از داخل ضربه بزنند، از چنین گروههای افراطی بهره برداری می کنند. عراق امروز بیشتر از همیشه به استقبال عمیق تر و گسترده تر پیروان مذاهب اسلامی از یکدیگر بویژه صاحبان اندیشه دینی، اصحاب رسانه و اندیشمندان نیازدارد. باید دور هم جمع شویم و تامل کنیم که از سیطره این نیروهای تکفیری بر پتانسییل ها  ظرفیت های اسلام و مسلمانان چه چیزی عایدمان شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از درس های مهم امام حسین(علیه السلام) استقبال از دیگران با وابستگی ها و اعتقادات مختلف و دعوت از انها به پیروی از حق پس از تشریح حقایق و تمایز ان از سخنان بیهوده و ارجیف است، گفت: عراق امروز به دو امر نیاز دارد: اول اینکه حقیقت رویدادهای جاری در عراق و ماهیت درگیری این کشور را که از سوی رسانه های تکفیری حقیقت آن گمراه شده است، برای دیگران تشریح کنیم. بارها در دیدار با هیات های اسلامی و کشورهای اروپایی دیده ایم که واقعیت به دلیل گمراهی های رسانه ای سیستماتیک از آنها پنهان مانده است لذا ما به دیدار، نشست، ارتباط و استقبال از این ملت ها و رسانه های انها و نهادهای فکری و پژوهشی آنها به هدف آگاهی کردن انها از واقعیت اوضاع عراق به شدت نیاز داریم.

دوم اینکه باید تجربه رویارویی با گروههای تکفیری را که به پیروزی های مهم و بزرگی از نظر نظامی و فکری دست یافته است، تقویت کنیم. این مهم از طریق آگاه سازی امت به ارکان صحیح موفقیت این رویارویی ممکن است؛ ارکانی نظیر«پایگاه روحی، معنوی و الهی که به مجاهدان در جنگ علیه داعش، انگیزه و قدرت معنوی و عقیدتی صحیح و تحریف نشده داد»، «فتوای تاریخی مرجعیت عالی دینی در وجوب دفاع از عراق، مقدسات و آبروی شهروندان آن»، «ایثارگری های منحصربه فرد مجاهدان که از تربیت مکتب حسینی والدین مجاهدان و صبر همسران آنها و میهن پرستی و غیرت آن مجاهدان نشات گرفته است» و «در نهایت کمک های حامیان ملت عراق و تمایت ارضی آن».

حجت الاسلام و المسلمین کریلایی تاکید کرد: اینها همان ارکان مهمی است که عراق، شهرهای ما و آبروی شهروندانش را از هتک حرمت حفظ کرد و بغداد را از شر این گروههای تروریستی مصون داشت . ما امروز نیاز داریم که  از جعل  و گمراهی این مسیر جهادی علیه داعش که برخی به دنبال آن هستند تا آن را از واقعیت ملی آن منحرف کنند،پرده  برداریم .

انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنان مهم نماینده آیت الله سیستانی در جشنواره بهار شهادت در کربلا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X