اتحادیه اروپا وجود طرح جایگزین برای توافق مهاجرتی با ترکیه را رد کرد

مقامات اتحادیه اروپا گزارش‌ها مبنی بر این که این اتحادیه به دنبال یک طرح جایگزین برای توافق میان خود و ترکیه در ماه مارس است را رد و اعلام کرد: ما همچنان متعهد به اجرای این توافق هستیم و هیچ به اصطلاح "طرح ب" برای آن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه صباح، یک مقام اتحادیه اروپا ادعا مبنی بر این که این اتحادیه در حال آماده کردن یک طرح "ب" برای توافقش با ترکیه به منظور مقابله با موج ورود پناهجویان است را رد کرد و گفت: اتحادیه اروپا یک طرح "الف" دارد و آن کارآمد ساختن توافق ترکیه با اتحادیه اروپا است.

پیش از این گزارشی در روزنامه بیلد آلمان منتشر و در رسانه‌های اروپایی کار شد مبنی بر این که اتحادیه اروپا در حال آماده سازی یک طرح جدید برای مقابله با ورود پناهجویان با یونان است و دلیل این امر نگران شدن در خصوص وفاداری ترکیه به توافقش با این اتحادیه که در ماه مارس برقرار شد می‌باشد.

در این گزارش بنا بر گفته یک وزیر اتحادیه اروپا که نامش فاش نشده در صورتی که توافق میان آنکارا و بروکسل شکست بخورد تدابیر دیگری برای نگه داشتن پناهجویان در جزایر یونان اتخاذ خواهد شد. در صورت اجرایی شدن این طرح ممکن است ترافیک قایق‌ها به سمت سرزمین اصلی اروپا به حال تعلیق در آمده و پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنها رد شده به کشورهای وطنشان مسترد خواهند شد. همچنین میزان 6 میلیارد یورو کمک در نظر گرفته شده به یک کشور مملو از پناهجو نیز به جای ترکیه به یونان داده می‌شود.

مینا آندریوا، سخنگوی معاون رئیس کمیسیون اروپا گفت، این اتحادیه متعهد است به این که توافق ماه مارس با ترکیه را کارآمد سازد. وی در این خصوص به مصاحبه روز شنبه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا اشاره کرد که در آن گفته بود آنها روی حرفهای دولت ترکیه حساب باز کرده‌اند و به همکاری با مقام‌های این دولت ادامه خواهند داد.

آندریوا گفت: یونکر گفته که توافق ترکیه با اتحادیه اروپا در حال نتیجه دادن است و این را می‌توان در کاهش چشمگیر تعداد پناهجویانی که به جزایر یونان می‌رسند مشاهده کرد. روندی که منجر به رسیدن موفقیت آمیز 75 پناهجو به جزایر یونان از ترکیه شده است.

همچنین جوری لاس، مدیر مطبوعاتی شورای اتحادیه اروپا به "صباح" گفت: چیزی که من می‌توانم در ارتباط با روابط ترکیه و اتحادیه اروپا بگویم این است که ما باور داریم همکاری از جمله در زمینه مهاجران مطابق با خط مشی های توافق شده ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتحادیه اروپا وجود طرح جایگزین برای توافق مهاجرتی با ترکیه را رد کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X