كليد سرقت مرموز در دست دزدآشنا

۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۲:۳۱ - کد خبر: 182538 كليد سرقت مرموز در دست دزدآشنا

سلامت نیوز: پسر سارق وقتي گوشي تلفن همراه سرقتي را به مادرش هديد داد، فكر نمي‌كرد راز سرقت 150 ميليوني‌اش برملا شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جوان ، روز شنبه هفتم فروردين ماه امسال، مرد جواني وقتي از سفر شمال به خانه‌اش در تهرانپارس رسيد، متوجه شد قفل در خانه خراب شده و كليدي داخل آن شكسته است. او به سراغ كليد ساز رفت و بعد از گشودن در خانه با صحنه باورنكردني روبه‌رو شد. خانه‌اش خالي بود و دزدان به جز يخچال فريزر بزرگ و مبلمان، خانه را جارو كرده بودند. شواهد حكايت از آن داشت كه در تعطيلات عيد وقتي او همراه خانواده‌اش در شمال كشور بوده است،‌ سارقان به محل دستبرد زده‌اند.

مرد جوان در حالي كه شوكه شده بود با اداره پليس تماس گرفت و موضوع را اطلاع داد. لحظاتي بعد تيمي از مأموران در محل به تحقيق پرداختند. بررسي‌ها نشان مي‌داد، سارقان به جز يخچال فريزر و مبلمان همه‌چيز و حتي كفش‌ها، لباس‌ها و جوراب‌هاي اين خانواده را سرقت كرده‌اند. صاحبخانه گفت: يك روز قبل از تعطيلات نوروزي همراه خانواده‌ام و مادرم و خواهرم و پسر نوجواني به نام ارسلان كه از بستگان نزديك مادرم است به ويلايمان در شهر رويان شمال رفتيم. امروز بعد از چند روز از مسافرت به خانه‌ام برگشتم. وقتي كليد به در انداختم، متوجه شدم كليدي داخل قفل در شكسته است. پس از اين از كليدساز محل كمك گرفتم و وقتي در را باز كردم با اين صحنه روبه‌رو شدم. وي ادامه داد: خانه من مجهز به دوربين مداربسته است و درهاي خانه‌مان نيز ضد سرقت هستند و با همه اين اوصاف من كليد‌هاي خانه‌ام را همراه خودم به شمال بردم و نمي‌دانم چطور سارقان موفق به باز كردن در ضد سرقت شده‌اند. وي در پايان گفت: من مقدار زيادي پول و طلا در خانه‌ام داشتم و سارقان حدود 150 ميليون تومان وسايل و پول نقد و طلا از خانه‌ام سرقت كرده‌اند.


پس از طرح شكايت، پرونده به دستور بازپرس دادسراي ويژه سرقت در اختيار كارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي قرار گرفت. نخستين بررسي مأموران نشان داد سارقان كليد يدك اين خانه را داشته‌اند و براي فريب پليس اقدام به شكستن كليد داخل قفل كرده‌اند تا تيم بررسي فكر كند سارقان با كليد ديگري در را باز كرده‌اند. از سوي ديگر مأموران دريافتند سارقان چند دستگاه موبايل گرانقيمت و يك دستگاه موبايل معمولي هم سرقت كرده‌اند. بررسي موبايل نشان داد موبايل‌هاي گرانقيمت پس از حادثه استفاده نشده است اما موبايل معمولي در حال استفاده است. پس از اين مأموران به رد‌يابي موبايل سرقتي پرداختند تا اينكه متوجه شدند اين موبايل با سيمكارت زن ميانسالي از بستگان شاكي فعال شده است. در ادامه مأموران زن ميانسال را بازداشت كردند. او گفت: 12 ساله بودم كه ازدواج كردم. سه پسر و يك دختر حاصل ازدواجم بود تا اينكه هشت سال قبل شوهرم فوت كرد و مرا با چهار فرزند تنها گذاشت. وضع مالي خوبي نداشتيم و زندگي ما به سختي مي‌گذشت تا اينكه مدتي است مادر شاكي به ما كمك مي‌كند. آنها خانواده خوبي بودند و پسر كوچكم ارسلان به خانه آنها رفت و آمد داشت و آنها مثل پسر خودشان با او رفتار مي‌كردند. عيد ارسلان با آنها به شمال رفته بود و وقتي برگشتند متوجه شدم وسايل خانه‌شان را سرقت كرده‌اند تا اينكه چند روز قبل پسر بزرگم اين موبايل را به عنوان هديه به من داد و من فكر نمي‌كردم كه موبايل سرقتي باشد.


پس از اين مأموران در تحقيقات خود به ارسلان مظنون شدند و از وي تحقيق كردند. ارسلان صبح ديروز كه همراه مادرش به دادسرا منتقل شده بود، گفت: مدتي است به خانه شاكي و مادرش رفت و آمد دارم. در اين مدت برادرم هميشه درباره وضع مالي شاكي سؤال مي‌كرد و من به آنها گفته بودم كه آنها پول و طلاي زيادي در خانه‌شان نگهداري مي‌كنند. تعطيلات عيد آنها مرا با خودشان به شمال بردند تا اينكه روز دوم عيد برادرم همراه دو نفر از دوستانش با پرايدي به شمال آمدند. آنها از من خواستند تا كليد خانه شاكي را براي ساعتي در اختيار آنها قرار دهم. من ابتدا قبول نكردم، اما وقتي مرا تهديد كردند، ترسيدم و كليد را به صورت مخفيانه برداشتم و به آنها دادم. دقايقي بعد برادرم و دوستانش كليد را دوباره تحويل من دادند و من هم كليد را سر جايش گذاشتم. وقتي روز هفتم عيد به تهران برگشتيم فهميدم كه خانه شاكي را سرقت كرده‌اند.


شاكي هم گفت: پدر ارسلان از بستگان مادرم است. وقتي او فوت شد، مادرم به اين خانواده توجه زيادي مي‌كرد و ارسلان هميشه در خانه مادرم و من بود. ما به او اطمينان داشتيم و واقعاً مورد اعتماد ما بود و چندين بار او را امتحان كرده بوديم و خطايي از او سر نزد، اما اين بار برادر بزرگش او را فريب داد. ما او را در تعطيلات به شمال برديم و هرگز گمان نمي‌كرديم كه ارسلان كليد خانه ما را در اختيار برادرش قرار دهد.
تحقيقات براي دستگيري سارقان از سوي مأموران ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كليد سرقت مرموز در دست دزدآشنا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت سلامت نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X