مشكل سوئیفت رفع شد

رئیس شورای هماهنگی بانك های دولتی كشور گفت: بعد از اجرای برجام، مشكل سوئیفت بین بانك های ایران و بانك های خارجی برطرف شده و هر روز نیز ارتباطات و تعامل میان بانكی درحال گسترش است.

به گزارش ایرنا، عبدالناصر همتی خاطرنشان كرد: زیرساخت های ارتباط بین بانك های داخلی و خارجی نیز ایجاد شده و مشكل در این زمینه وجود ندارد، البته سوئیفت مانند خط تلفنی است كه مشتری و طرف مقابل باید جوابگو باشد.

وی ادامه داد: امروز این تعامل بین بانك های ایران و خارج برقرار و نوعی اعتماد سازی و روابط بین بانك های اروپایی و منطقه آغاز شده است.

همتی خاطرنشان كرد: با این كه ۶ تا هفت سال ارتباط ما با بانك های خارجی قطع بود، ولی امروز این رابطه درحال بهبود و گسترش است و مشكل اساسی برای ارتباط با بانك های دنیا نداریم.

وی همچنین با اشاره به دغدغه مراجع تقلید درباره قراردادهای بانكی نیز گفت: وقتی مشتری خوش حساب باشد، جریمه ای از وی دریافت نمی شود و سود روی جریمه نیز در بانك ملی دریافت نخواهد شد، دغدغه مراجع عظام تقلید بیشتر نیز معطوف به موسسه های خصوصی بود.

همتی اظهار داشت: امید است با طرح جدید بانكداری بدون ربا، بسیاری از مشكلات و چالش های حوزه بانكداری برطرف شود.

وی همچنین در دیدار با مراجع تقلید گفت: با برجام حركت خوبی آغاز و وضعیت ما نیز بهتر شد، قبل از آن دست ما بسته بود.

وی ادامه داد: در دو سال و نیم اول مسئولیتم در بانك ملی، نمی توانستیم كار چندانی در ارتباط با خارج انجام دهیم، حتی توانایی جابه جایی ارز را نداشتیم ولی امروز وارد مرحله تازه ای شده ایم و امید است وضعیت ما روز به روز بهتر شود.

همتی با اشاره به وضعیت بانك ملی نیز گفت: این بانك بعد از قضیه اختلاس سه هزار میلیاردی ، نزد افكار عمومی و از نظر تعادل اقتصادی خسارت زیادی دید ولی بعد از تلاش های دولت جدید، با تلاش ۴۵ هزار نیروی بانك ملی در سراسر كشور، این بانك احیا شد.

وی خاطرنشان كرد: امروز ۶۰ میلیون مشتری در كشور داریم و ۷۰ میلیون حساب نیز در بانك ملی دایر می باشد و مردم بار دیگر به این بانك اعتماد پیدا كردند.

وی گفت: بانك ملی سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه و ۹ هزار میلیارد ریال برای ازدواج جوانان وام پرداخت كرده است.

همتی تصریح كرد:این بانك همچنین دو هزار و ۸۰۰ فقره وام مسكن را به طلاب قم پرداخت كرده است.

وی دربخش دیگری از این مصاحبه گفت: در شرایط كنونی باید برای تقویت بانك های كشور اقدام شود و بهترین راه توسعه و رشد اقتصادی كشور نیز از طریق سیستم بانكی است.

وی با اشاره به افزایش نرخ سود در برخی موسسه های مالی گفت: بخشنامه بانك مركزی سود ۲۲ درصد است و هر بانك یا موسسه ای بیشتر از این سود دریافت كند، خلاف كرده است.

وی درپاسخ به انتقادات برخی مراجع تقلید از افزایش موسسات اعتباری گفت: تمام موسسه ها در دولت گذشته تاسیس شد و در دولت فعلی حتی یك موسسه تاسیس نشده است.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشكل سوئیفت رفع شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X