همگانی كردن آموزش های حقوقی از برنامه های آموزش و پرورش است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی ناصری ‌در پنجاهمین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاههای اجرایی كه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد ،اظهاركرد: آموزش و پرورش دستگاه گسترده ای به اندازه كل كشور است ،‌بیش از یك میلیون پرسنل و۱۰۵ مدرسه تك دانش آموز وجود دارد ؛ طبیعی است این وزارتخانه با فراگیری كه دارد ،دارای كار حقوقی بسیار گسترده است.پوشش حدود ۱۳ میلیون دانش آموز در این نظام فعالیت دارند كه اهمیت و حساسیت آن را مضاعف كرده است.

 وی با اشاره به تعداد  ۲۹۰ نفر نماینده مجلس شورای اسلامی و تعامل آنان با این وزارتخانه گفت : هر نماینده دارای خواسته های متفاوت در حوزه خود است كه باید به آنها رسیدگی شود .

 معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینكه همه دستگاه ها از واحد حقوقی برخوردارند اما جایگاه و رسالت آنها موقوف به مأموریت های آن دستگاه است تصریح كرد : قانون به منزله چراغ جامعه است و حقوقدانان، این چراغ را روشن نگه می دارد. زندگی خوب و حساب شده حتماً‌باید قانونمند باشد. 

ناصری ادامه داد: كارشناسان حقوقی ها باید تلاش كنند چراغ قانون را در جامعه روشن نگه دارند و مردم هم باید قانون را رعایت كنند چه بسا یك اظهار نظر و یا مصوبه ای ممكن است در جامعه باعث دگرگونی شود باید نظرها مثبت باشد و برای مسائل و مشكلات راه حل ایجاد كنیم .

وی با تقدیراز دفتر حقوقی آموزش و پرورش و ادارات حقوقی آموزش و پرورش استانها خاطر نشان كرد :در ارزیابی واحد های حقوقی دستگاه ها ،واحد حقوقی وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۳ به عنوان واحد برتر حقوقی شناخته شد .

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینكه وقتی بین دو  دستگاه  اختلاف نظر حقوقی  وجود داشته باشد حرف نهایی را معاونت حقوقی ریاست جمهوری می زند، گفت : لازم است پاسخ ها شفاف صریح و با سرعت و ضمانت اجرایی هم داشته باشد .

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همگانی كردن آموزش های حقوقی از برنامه های آموزش و پرورش است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X