درصد شهرنشيني ايران بالاتر از ميانگين جهاني است

به گزارش ايرنا از انجمن علمي اقتصاد شهري ايران، دكتر حسين پورزرندي افزود: درحال حاضر نزديك به 73 درصد جمعيت كشور در بيش از 1330 نقطه شهري زندگي مي كنند و به همين دليل شهرها مكان و محور تحقق اقتصاد مقاومتي هستند.
وي افزود: اقتصاد مقاومتي صرفا يك ايده يا يك شعار نيست بلكه يك طرح كامل است كه تمام مراحل تئوريك، تدوين راهكار، تعريف هدف و تعين روش را پشت سر گذاشته و اكنون زمان اقدام و اجراي آن است كه مديران شهري نيز بايد در جهت توسعه پايدار شهري از كليد واژه هاي اقتصاد مقاومتي از جمله، درون زا بودن، دانش بنيان بودن، عدالت محور بودن و نيز مقاوم بودن در برابر تكان هاي بين المللي استفاده كرد.
پورزرندي اظهار اميدواري كرد كه نتايج اين همايش بتوانند مسيرتوسعه شهري مبتني بر الگوي جامع اقتصاد مقاومتي را هموار سازد.
همايش بين‌المللي اقتصاد شهري 30 ارديبهشت ماه با حضور جمعي از چهره‌هاي علمي و اجرايي داخلي و خارجي در تهران برگزار مي شود و تاكنون نهادهاي داخلي و خارجي مختلفي همچون وزارتخانه هاي كشور و فرهنگ و ارشاد اسلامي، دانشگاه هاي علامه طباطبايي، امام صادق(ع)، خوارزمي، دانشگاه، يزد، آزاد اسلامي، شهرداري تهران، شوراي اسلامي شهر تهران، شهرداري قزوين، شهرداري شيراز، جهاد دانشگاهي، پليس راهوار تهران بزرگ، مجمع شهرداران آسيايي(AMF) ، كميسيون ملي يونسكو ايران، اتحاديه شهرها و دولت‌هاي محلي(UCLG/MEWA)، انجمن جهاني كلان‌شهرها (METROPOLISE) از اين رويداد علمي حمايت به عمل آورده اند.
« اقتصاد شهرهوشمند»،« اقتصادگردشگري شهري»،« اقتصاد زيرساخت‌هاي شهري»، «فرهنگ اقتصادي شهر و آموزش شهروندي»، «معضلات شهري، محيط‌زيست و آلودگي هوا»، «مديريت توسعه سرمايه‌هاي انساني و اقتصاد شهر»، «نظام‌هاي بانكداري، بانكداري اجتماعي و اقتصاد شهري»، « الگوسازي اقتصاد مقاومتي در شهرها و پدافند غيرعامل شهري»، «قيمت‌گذاري خدمات شهري، تأمين مالي و درآمدهاي شهري» و «مديريت خدمات شهري، سازمان‌هاي مديريت شهري و بخش خصوصي.» از محورهاي اين همايش است.
علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به سايت همايش به آدرس www.conference.iuea.ir مراجعه كنند.
علمي (1) ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درصد شهرنشيني ايران بالاتر از ميانگين جهاني است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X