افزايش ميزان سرب آب آشاميدني درفصل تابستان

به گزارش گروه اخبار علمي ايرنا از ساينس، اطلاعات مورد استفاده در اين تحقيقات از طريق اندازه ‌‌گيري آلودگي در آب لوله ‌‌كشي واشنگتن و پرويدنس در شرايط مختلف گردآوري شد. در اين تحقيقات مشخص شد معمولا با افزايش دماي آب، ميزان آلودگي سرب در آن افزايش مي ‌‌يابد.
در واشنگتن ميزان متوسط آلودگي سرب محلول در آب در زمستان 3.6 واحد است در حالي كه اين ميزان در تابستان به 10.8 واحد مي ‌‌رسد. ميزان متوسط آلودگي سرب غيرمحلول در آب در زمستان 7.6 واحد بوده و در تابستان به 48.4 واحد مي ‌‌رسد. بر اساس اين اطلاعات، هر درجه سانتيگراد افزايش دما موجب افزايش 17 درصدي سرب محلول در آب و افزايش 36 درصدي ذرات سرب معلق در آب مي ‌‌شوند. علاوه بر دما، عوامل ديگري از جمله ميزان مواد ارگانيك موجود در آب نيز بر ميزان آلودگي آن موثر است.
ميزان استاندارد آلودگي سرب در آب آشاميدني 15 واحد است، در حالي كه آلودگي آب در فصل گرم سال افزايش چشمگيري مي ‌‌يابد و از اين مقدار تجاوز مي ‌‌كند. آلودگي سرب مي ‌‌تواند منجر به آسيب ‌‌هاي جدي به سلامتي شهروندان از جمله نقص عضو مادرزادي، آسيب مغزي و كم ‌‌خوني شود.
گزارش كامل اين تحقيقات در نشريه Environmental Science &Technology منتشر شده است.
علمي (6) ** 9259**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش ميزان سرب آب آشاميدني درفصل تابستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X