طرح مطالعاتي كنترل آلودگي هواي دزفول تصويب شد

فرهاد قلي نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد:بر اساس اين طرح تمام شاخص هاي تاثيرگذار در ايجاد آلودگي هواي دزفول در افق بلند مدت ارزيابي و مورد مطالعه قرار گرفته و برنامه ريزهاي لازم براي كاهش و كنترل آلودگي هواي دزفول انجام مي شود.
وي ادامه داد:در اين كار علمي پژوهشي كه با همكاري دانشگاه انجام مي شود بررسي وضع موجود، جهت غالب وزش باد و شاخص هاي محيط زيستي و جغرافيايي اقليم شهر دزفول ارزيابي و در نهايت با ارائه يك نقشه راه فهرست صنايع مجاز پيشنهاد و بر اساس آن از ايجاد صنايع آلاينده جلوگيري مي شود.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست دزفول هدف اين طرح را جلوگيري از گرفتار شدن دزفول در معضل آلودگي هوا برشمرد و اظهار كرد:از عوامل مهم كنترل آلودگي هوا، نوسازي خودروها، توسعه ناوگاه حمل و نقل عمومي، گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه و استاندارد سازي سوخت خودروهاست كه چشم انداز اين شاخص ها در نقشه راه محيط زيست دزفول در ترسيم مي شود.
قلي نژاد همچنين از احداث دومين ايستگاه سنجش آلودگي هوا براي سنجش ريزگردها و گازهاي مضر توليدي خودروها در دزفول خبر داد و افزود: سنجش آلودگي هواي شهر دزفول از اطلاعات ضروري اين طرح مطالعاتي است كه با احداث اين ايستگاه سنجش اطلاعات دقيق آماري از ميزان توليد گازهاي مضر خودروهاي عبوري دزفول به دست مي آيد.
وي با بيان اينكه اجراي طرح مطالعاتي كاهش و كنترل آلودگي هوا در تمام كلانشهرها و شهرهاي بالاي 200 هزار نفر جمعيت توصيه شده است گفت: اجراي اين طرح مطالعاتي براي دزفول به عنوان دومين شهر پرجمعيت خوزستان امري ضروري در كنترل و پيش گيري از آلودگي هواي اين شهر در آينده است.
شهر دزفول با بيش از 300 هزار نفر جمعيت دومين شهر پرجمعيت خوزستان است.
در چند سال گذشته توجه به ايجاد صنايع بزرگ و افزايش چشم گير خودروهاي عبوري در اين شهر موجب شده تا برخي نگراني ها از احتمال مبتلا شدن دزفول به آلودگي هوا ناشي از صنايع و خودروهاي آلاينده افزايش يابد.
6068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح مطالعاتي كنترل آلودگي هواي دزفول تصويب شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X