ایجاد یک سازمان تئاتری با برنامه و منسجم جهت حمایت از گروه‌های تئاتر

مسافر آستانه حسین مسافرآستانه روز گذشته در آیین گشایش نمایش «گرگ دختر» به کارگردانی عباس عبدالله‌زاده، در تماشاخانه سنگلج از ضرورت سازمان تئاتری سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نمایش «گرگ دختر» یک کمدی تراژدی عاشقانه با زمینه واقعی از سرزمین مازندران است که راوی عشق گرگ دختر (مینا) به پلنگ (مرد چوپان) است؛ در حالی که گرگ دختر، عشاق سینه‌چاک دیگری نیز دارد و عاشقانه مینا و پلنگ را تحمل نمی‌کنند و ... .

حسین مسافرآستانه پس از تماشای این نمایش گفت: «گروه نمایش «گرگ دختر» از نظر اجرایی گروه منسجم و خوبی بودند که توانستند ارتباط بسیار خوبی را با تماشاگر برقرار کنند.»

وی با اشاره به داستان اولیه نمایش ادامه داد: «این نمایش یک کمدی تراژیک بسیار نجیب و متکی بر یک سری از باورها و آیین‌های قومی است که نمونه اینگونه نمایش‌ها که ما را با فرهنگ خودمان آشنا کند در اجراهای تئاتر کشورمان کم داریم.»

هنرمند پیشکسوت تئاتر افزود: «جای اجرای همچین نمایش‌هایی که از نظر محتوا و مضمون فولکوریک و مبتنی بر فرهنگ‌های خودی و اقلیمی ماست بسیار خالی است و توجه به چنین مضامین و محتواهایی که از فرهنگ و قصه‌های کهن ما نشات می‌گیرد برای امروز ما می‌تواند بسیار جذاب، جالب و فرهنگ‌ساز باشد.»


مدیرکل سابق هنرهای نمایشی با برشمردن نقاط قوت نمایش «گرگ دختر» تصریح کرد: «گروه این نمایش با کمترین بهره‌گیری از امکانات آنچنانی و با یک طراحی صحنه بسیار ساده و با یک المان‌های لباسی توانسته است ارتباط تنگاتنگی را با تماشاگر خودش برقرار کند.»

وی ادامه داد: «دور بودن از بسیاری از مسائلی که امروزه به لحاظ شکل‌های عجیب و غریب نمایشی شاهدش هستیم از دیگر نقاط مثبت این نمایش بود که از اداهای عجیب و غریب به شدت پرهیز می‌کرد.»

مسافرآستانه در انتها به شورای تئاتر شهرداری تهران که به تازگی آغاز به کار کرده است اشاره کرد و خاطرنشان کرد: «تمام تلاش شورای تئاتری که شهرداری راه‌اندازی کرده است این است که فعالیت‌های تئاتری در حوزه حمایت‌های شهرداری را ساماندهی کند. البته امیدوارم در ادامه فعالیت این شورا ما شاهد یک هماهنگی بین کل فعالیت‌ها و مدیریت‌های تئاتری کشور باشیم.»

عضو شورای تئاتر شهرداری تهران افزود: «درست است که این شورا توسط شهرداری تشکیل شده است؛ اما امیدواریم بتوانیم هماهنگی لازم را بین تمام ارگان‌ها و نهادهای مرتبط با تئاتر ایجاد کنیم تا با یک سازمان تئاتری بابرنامه و منسجم جهت حمایت گروه‌های تئاتر روبرو باشیم.»

اجرای این اثر نمایشی از 21 اردیبهشت تا 17 خرداد هر روز ساعت 17:30 در تماشاخانه سنگلج براى مخاطبان به روى صحنه می‌رود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد یک سازمان تئاتری با برنامه و منسجم جهت حمایت از گروه‌های تئاتر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X