حضور مددکاران بهزیستی در «کانون اصلاح و تربیت»

رییس سازمان بهزیستی کشور از حضور مددکاران بهزیستی در کانون اصلاح و تربیت تهران خبرداد و گفت: نیاز است تا کودکان حاضر در مراکز اصلاح و تربیت با همکاری گروه مددکاری بهزیستی، مورد حمایت‌های مددکاری قرار گیرند و به همین منظور کانون اصلاح و تربیت تهران برای اولین بار پذیرای مددکاران بهزیستی می شود.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، عنوان کرد: با توجه به آنکه کودکان و نوجوانان حاضر در کانون اصلاح و تربیت در دوره سنی هستند که نیاز به آموزش و برگزاری دوره‌های اجتماع پذیری، مهارت آموزی و حرفه آموزی به همراه فرآیند مددکاری داشته و می‌توان از این طریق بیشترین تاثیرگذاری و اثر بخشی را برروی آنان ایجاد کرد، طرح حضور مددکاران بهزیستی در کانون اصلاح و تربیت تهران را اجرایی خواهیم کرد.

وی در ادامه ضمن بیان آنکه هرگونه مداخله سازمان بهزیستی در کانون‌های اصلاح و تربیت به لحاظ علمی و کاری دارای توجیه است گفت: بهزیستی از حضور مددکاران در این مراکز استقبال می‌کند.

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه ضمن بیان آنکه درحال حاضر کانون اصلاح و تربیت شهرتهران به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شده است ادامه داد: بهزیستی متعهد شده است 2 مددکار را به کانون اصلاح و تربیت تهران اعزام کند و به این ترتیب ارائه حمایتهای مددکاری اجتماعی و اجتماع پذیری کودکان این مراکز را در دستور کار خود قرار دهد.

بندپی در ادامه ضمن بیان آنکه معتقدم این طرح اثربخشی خوبی خواهد داشت افزود: با اجرای این طرح می‌توان به واسطه مددکاران اصلاحات فرهنگی خوبی را در میان کودکان و نوجوانان حاضر در این مراکز ایجاد کرد، به هین دلیل در حال حاضر استان تهران به عنوان پایلوت این طرح در نظر گرفته شده است تا در صورت اثربخشی لازم در سایر استانهای کشور نیز گسترش یابد.

وی در ادامه ضمن اشاره به آنکه از حدود 6 ماه پیش اعلام کردیم که وجود دادیارها در مراکز بهزیستی و همچنین حضور مددکاران بهزیستی در کانون اصلاح و تربیت لازم و ضروری است تصریح کرد: چنانچه قوه قضاییه به دنبال اصلاح روند اجتماع پذیری و همچنین ارائه حمایتهای مددکاری و حرفه آموزی برای افراد حاضر در کانونهای اصلاح و تربیت باشد، این آمادگی در بهزیستی وجود دارد که در این راه نسبت به تامین مددکار اقدام کند.

رییس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: مددکاران اعزامی به این مراکز باید واجد صلاحیت‌هایی اعم ازظرفیت علمی و استعداد لازم برای برخورد با این گروه‌ها باشند و همچنین پس از گذراندن دوره‌های مورد نیاز، به منظور اثر گذاری هرچه بیشتر به این مراکز اعزام شوند.

بندپی در ادامه ضمن بیان آنکه تا پیش از این هیچ تعهد و همکاری میان بهزیستی و کانون اصلاح و تربیت وجود نداشته است و این طرح سرآغاز تفاهم و همکاری مشترک میان دو نهاد است اظهار کرد: با اجرای این طرح می توان از طریق هم افزایی و اجرای فرآیند مددکاری زمینه ترخیص هرچه زودتر کودکان و نوجوانان حاضر در این مراکز را فراهم کنیم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور مددکاران بهزیستی در «کانون اصلاح و تربیت»» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X