کلان‌شهرها روزهای آلوده بیشتری دارند/ بودجه آلودگی آب‌وهوا نداریم

به گزارش خبرنگار مهر، سعید متصدی در حاشیه دیدار با استاندار لرستان با بیان اینکه اداره کل محیط زیست لرستان در کشور تنها استانی است که در حال پایش ۱۰۰ درصد صنایع استان است، عنوان کرد: در بحث های محیط زیستی نباید صرفا به بودجه های دولتی توجه داشت بلکه استفاده از ظرفیت های محلی از اعتبارات بخش دولتی و خصوصی عملکرد بیشتری خواهد داشت.

متصدی با اشاره به اینکه امروز در هیچ جای دنیا به اعتبارات دولتی برای پیشبرد اهداف زیست محیطی تکیه نمی شود، ادامه داد: استفاده از ظرفیت های اجتماعی، ظرفیت های بخش خصوصی و ظرفیت های طبیعی در پیشبرد اهداف زیست محیطی موثر هستند.

وی در پاسخ به سوالی که چرا تالاب های ۱۱ گانه لرستان هیچکدام در کنوانسیون رامسر ثبت نشدند، بیان داشت: ما در ستاد سازمان حفاظت محیط زیست برای چند شهر خاص یا چند تالاب خاص کار نمی کنیم بلکه برای ما تک تک تالاب های ایران اهمیت دارند و برای ثبت شدن تالاب ها در کنوانسیون رامسر یکسری مشخصات نیاز است که باید به دنبال ایجاد آن ها باشیم لذا علت ثبت نشدن تالاب ها لرستان در این کنوانسیون را باید بررسی کرد.

متصدی با اشاره به اینکه رسانه ها نقش مهمی در ایجاد حرکت زیست محیطی دارند، افزود: رسانه ها باید امروز به عنوان رسانه های تسهیل گر مطرح شوند و اطلاعات دقیقی از مسئولین دولتی گرفته و در اختیار جامعه قرار جامعه قرار دهند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور یکی از سیاست های امسال معاونت محیط زیست انسانی را استراتژی حذف کیسه های پلاستیکی دانست و بیان داشت: با استفاده از اهرم های قانونی و مدل های اقتصادی مناسب و مشارکت مردم باید بتوانیم این حرکت را در کشور نهادینه کنیم.

متصدی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت اختصاص نیافتن ردیف اعتباری به لرستان به علت آلودگی آب و هوا از دادن پاسخ صریح در این خصوص طفره رفت و اینگونه گفت: تلاش سازمان حفاطت محیط زیست بر این است بتواند حمایت اساسی از بحث کارشناسی داشته باشد تا کارشناسان ما بتوانند وظایف خود را به خوبی ایفا کنند.

وی افزود: بر اساس مکاتباتی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی توانسته ایم در برخی مواقع برخی هزینه های کارشناسی را جبران کنیم.

این نحوه پاسخ دادن معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور باعث شد که خبرنگاری بگوید سوال ما در خصوص عدم تخصیص اعتبار به لرستان به علت آلودگی هواست در حالیکه لرستان به طور میانگین ۹۰ روز آلوده در سال دارد.

معاون محیط زیس1ت انسانی سازمان محیط زیست کشور ادامه داد: کلان شهرهای کشور بیشتر از لرستان روزهای آلوده دارند و امتیاز خاصی به آن ها داده نمی شود و به هیچ وجه بودجه ای تحت عنوان آلودگی آب و هوا ندارند.

متصدی گفت: برای حفظ سلامت مردم در هر مکانی که استانداردهای ما بیش از استانداردهای تعیین شده کشوری باشند با توجه به آن شرایط اقدامات پیشگیرانه و هشدار را انجام می دهیم حتی اگر مجبور شویم مدارس را به طور کامل تعطیل کینم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلان‌شهرها روزهای آلوده بیشتری دارند/ بودجه آلودگی آب‌وهوا نداریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X