کانون فرهنگی هنری مصلی مرکز استان سمنان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان صبح چهارشنبه در آئین افتتاح این کانون ضمن تبریک لادت با سعادت امام حسین (ع) واعیاد شعبانیه گفت: در عرصه فرهنگ مواجه با یک جبهه فرهنگی هستیم.

محمد رضا سوقندی با بیان اینکه فرهنگ اسلامی وفرهنگ قرآنی همیشه ودر طول تاریخ دشمنان فروانی داشته است، ادامه داد: برای مبارزه با فرهنگ غلط غربی باید در گام اول آن را شناسایی و به طور کامل بشناسیم.

وی تقویت نماز جمعه را نکته مقابل فرهنگ غرب برشمرد و افزود: فرهنگ غرب بر فرد گرایی تاکید دارد در حالیکه نماز جمعه توجه به جماعت را هدف خود ساخته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه در فرهنگ دینی و اسلامی هرچه عبودیت انسان بیشتر باشد دارای کرامت بیشتری است، تصریح کرد: انسان از دیدگاه فرهنگ غرب نیامده تا بندگی کند و آنچه در این فرهنگ بر آن تاکید می شود فرد گرایی است.

سوقندی با اشاره به طرح فعال سازی کانون فرهنگی هنری مصلی در سمنان، گفت: پیوند بین نسل جوان و ستاد نماز جمعه از اهداف این کانون است.

به گفته وی ایجاد ارتباط بین جوانان و نوجوانان با پایگاه فرهنگی نماز جمعه محور برنامه های کانون مصلی باید باشد.

سوقندی تقویت نماز جمعه و روحانیت را یک تکلیف خواند و گفت: نماز جمعه پایگاه تبیین دیدگاه امامت و ولایت است تاکنون در این عرصه خدمات گسترده فرهنگی و ... داشته است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان نیز در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به ویژگی کانون های فرهنگی اشاره کرد و افزود: از ویژگی های کانون های مساجد این است که به صورت گسترده در همه نقاط استان و کشور فعالیت فرهنگی، منسجم و یکپارچه دارند.

حجت الاسلام محمدرضا حدادیان راه‌اندازی و ایجاد کانون‌های مصلی در جوار مصلی‌های نماز جمعه را از اقدامات موثرستادعالی کانون‌های مساجد در چند سال اخیر دانست و این کانون ها بازویی توانمند برای ائمه جمعه هستند که می‌توانند ظرفیت‌های بالقوه نماز جمعه در هر شهرستان و شهری را به ظرفیت بالفعل تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه کانون های مصلی با برگزاری و تقویت برنامه های فرهنگی هنری و پشتیبانی ائمه جمعه می‌توانند در پیشرفت فرهنگ جامعه بسیار اثرگذار باشند، ابراز کرد: در حال حاضر ۱۲ کانون مصلی داریم.

حدادیان با بیان اینکه تأسیس کانون های فرهنگی هنری مصلی زمینه جذب هر چه بیشتر جوانان و ترویج فرهنگ اسلامی با مدیریت امام جمعه را فراهم می‌کند، بیان کرد: این کانون ها موجب می شوند که جوانان با حضور در این کانون‌ها حضور پررنگ تری در نماز جمعه داشته باشند.

وی همکاری و اتحاد و همدلی بیشتر بین کانون های مساجد شهرستان را از دیگر اهداف راه اندازی کانون های فرهنگی و هنری در مصلی های نماز جمعه برشمرد و تاکید کرد: برگزاری نشست های فصلی یا ماهیانه در محل کانون مصلی با محوریت امام جمعه و بهره برداری از رهنمود ها، می تواند اجرای مطلوب و موثر برنامه ها را به دنبال داشته باشد.

حدادیان تصریح کرد: همه فعالان فرهنگی بعنوان سربازان نظام وافسران مبارزه با جنگ نرم دشمن پا در رکاب ولایت به تمام توطئه های بیگانگان با انجام فعالیتهای فرهنگی پاسخ مناسب می دهیم.

در پایان این مراسم مجوز تاسیس وراه اندازی کانون مصلی مرکز سمنان توسط نماینده ولی فقیه در استان سمنان اعطاء شد.

این مجوز برای فعالیت های عمومی و فعالیت های تخصصی تحت نظر کانون با نظارت ستاد عالی هماهنگی ونظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد و هیئت هماهنگی استان صادر و به مدت دوسال اعتبار دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کانون فرهنگی هنری مصلی مرکز استان سمنان افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X