اهل سنت هرمزگان بيشترين مشاركت در مدرسه سازي

به گزارش ايرنا،جاسم جادري سه شنبه شب افزود:اهل سنت در اين بخش بيشترين مشاركت را داشته اند و حتي وارد حوزه هاي ديگري مانند راهسازي نيز شده اند.
وي ادامه داد:ساخت مسجد،درمانگاه ،خريد آمبولانس و پرداخت كمك هزينه تحصيلي به ايتام و دانش آموزان كم بضاعت از ديگر فعاليت هاي خيران استان است.
رئيس شوراي آموزش و پرورش استان تاكيد كرد: در بين امور خير،مدرسه سازي نياز اصلي جامعه است كه رهبري و همه بزرگان كشور درباره آن توصيه كرده اند و ثواب كارهاي نيكو به طور پيوسته به انسان منتقل مي شود و جهاد مالي در دين اسلام مورد تمجيد قرار گرفته است.
به گفته جادري جهاد مالي بر جهاد با نفس مقدم است و در قرآن كريم در مجموع 34بار كلمه جهاد به كار رفته و هشت بار جهاد مالي مورد تمجيد قرار گرفته است.
وي تعلم و تربيت را يك فريضه دانست و بيان داشت: آموزش و پرورش به كمك همه نيكوكاران نيازمند است و كمك مردم بهترين ياور براي عبور آموزش و پرورش از مشكلات است.
وي اضافه كرد: بايد كارهاي خير و نيكو را بزرگ جلوه دهيم و افرادي كه در اين عرصه حضور پيدا مي كنند را تشويق كنيم تا كارهاي نيكو ترويج پيدا كند.
مديركل نوسازي مدارس هرمزگان نيزاظهار داشت: 166 پروژه مدرسه با 811 كلاس درس در هرمزگان در حال ساخت است كه تكميل اين فضاها به يكهزار و 350 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.
ماشاالله قاسمي ادامه داد:260 پروژه با بيش از هزار كلاس درس در دولت تدبير و اميد احداث و به دانش آموزان استان هرمزگان تحويل داده شده است و همچنين در اين مدت در بخش خيران 136 پروژه با 601 كلاس درس در استان اجرايي شده و مهر ماه امسال نيز 71 پروژه نوسازي مدارس در هرمزگان تحويل شود.
وي تصريح كرد: كلاس هاي تخريبي در هرمزگان بزرگترين دغدغه نوسازي مدارس استان است كه در دولت تدبير و اميد تعداد اين كلاس ها به هزار و 800 كلاس درس كاهش يافته است.
وي ، با اشاره به وجود 54 هزار واحد مسكن مهر در هرمزگان، خاطرنشان كرد:چنين مجموعه اي به يكهزار و 800 كلاس درس نياز دارد.
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان نيز در اين مراسم اظهار داشت:آموزش و پرورش فصل مشترك بين دولت و ملت است.
علي كرمپور اضافه كرد:هم پوشاني دولت و مردم در اين حوزه ضروري است و با توجه به منابع و اعتبارات محدود آموزش و پرورش فعاليت ها در اين بخش بدون كمك خيران ناتمام خواهد ماند.
منتخب مردم هرمزگان در مجلس دهم نيز آموزش و پرورش را بسترساز موفقيت در توسعه كشور توصيف كرد و گفت: برخورداري از سرمايه و ثروت به خودي خود ناپسند و ضد ارزش نيست اما داشتن پول و ثروت جنبه و ظرفيت مي خواهد.
حسين هاشمي تختي با قدرداني از خيران مدرسه ساز اظهار داشت:نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين برنامه ها در كنار نيكوكاران خواهند بود و از آنان حمايت مي كنند.
هاشمي تختي نسبت به مشكلات كارگران و كاركنان آلومينيوم هرمزآل اظهار نگراني كرد وياد آور شد:استاندار هرمزگان در حال پيگيري براي حل مشكلات اين افراد است و انتظار مي رود اين تلاش ها به نتيجه گيري مناسب برسد.
منتخب مردم استان در مجلس اضافه كرد:با حمايت و پيگيري استاندار وهمكاري مالك اين مجموعه مشكلات قابل حل است و نمايندگان نيز در كنار كارگران خواهند بود.
2094 /6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اهل سنت هرمزگان بيشترين مشاركت در مدرسه سازي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X