گشايش نمايندگي هاي فروش محصولات پتروشيمي ايران در اروپا

به گزارش ايرنا، در گذشته حدود 30 درصد محصولات پتروشيمي ايران به اروپا صادر مي شد، اما با تشديد تحريم ها به تدريج بازار قاره سبز از فهرست مشتريان ايران خارج شد.
با اجرايي شدن برنامه جامع اقدام مشترك(برجام)، شرايط براي صادرات محصولات پتروشيمي ايران به اروپا آماده شد و در بهمن ماه 1394 نخستين كشتي حامل محصولات پتروشيمي ايران در بنادر اروپا، پهلو گرفت.
براي بازپس گيري سهم ايران در بازار اروپا، رايزني هاي گسترده اي در كشورهاي اروپايي انجام شده است و تلاش مي شود با برقراري كامل مبادلات مالي و بيمه اي، شرايط براي افزايش صادرات محصولات پتروشيمي ايران به اين قاره فراهم شود.
افزون بر اين، قرار است شركت ها و نمايندگي هاي فروش محصولات پتروشيمي پس از چند سال، دوباره در كشورهاي اروپايي راه اندازي شود.
بر اين اساس وزارت نفت به نقل از مديرعامل هلدينگ خليج فارس از بازگشايي دفاتر شركتها و نمايندگي هاي فروش محصولات هلدينگ خليج فارس در قاره اروپا در آينده‌اي نزديك خبر داده است.
به گفته عادل نژاد سليم ، صنعت پتروشيمي ايران براي كسب اين بازار سنتي قصد دارد. در همه نمايشگاه هاي بين المللي حضور يابد.
مديرعامل هلدينگ خليج فارس اضافه كرد: با مذاكراتي كه با ساير هلدينگ هاي موجود در صنعت پتروشيمي داشته‌ايم، در تلاشيم همه شركت ها و هلدينگ ها به صورت يكجا و منسجم درنمايشگاه هاي بين المللي حضور يابند.
وي به تعريف چند پروژه جديد در صنعت پتروشيمي اشاره كرد و افزود: اين پروژه‌ها براي تكميل زنجيره ارزش در صنعت پتروشيمي كليد خورده است.
اين مقام صنعت پتروشيمي اضافه كرد: در سالهاي اخير به دليل تحريم نتوانسته‌ايم به سمت خريد دانش فني موجود در صنايع تكميلي برويم.
وي با بيان اينكه برخي كشورهاي همسايه همچون عربستان و تركيه با تغيير تعرفه‌هاي واردات محصولات پتروشيمي ايران به كشور خود جنگ اقتصادي را عليه ما به راه‌انداخته‌اند، گفت: در دوران هشت ساله تحريم، صنعت پتروشيمي بازارهاي اروپايي خود را از دست داد، از اين رو بايد با كنار زدن رقباي خود بار ديگر به اين بازارها دست يابيم.
اقتصام**2022**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گشايش نمايندگي هاي فروش محصولات پتروشيمي ايران در اروپا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X