وضعيت قرارداد كارگران خدماتي شهرداري خرمشهر از زبان شهردار

به گزارش ايرنا شهروندان خرمشهري ساكن مناطق قديمي اين شهر نظير كوي آريا، حفار و جديده، روزهاي گذشته از انباشته شدن زباله در اين مناطق گلايه كردند.
به گفته شهروندان، حدود دو ماه است كه در منطقه كوي آرياي خرمشهر، زباله ها از سوي كارگران جمع آوري نمي شود و اين موضوع، انباشتگي زباله در خيابان هاي اين مناطق را به همراه داشته است.
بر اين اساس، انباشتگي زباله علاوه بر انتشار بوي تعفن، تجمع حيوانات موذي و سگ هاي ولگرد را نيز به همراه داشت.
البته كارگران خدماتي محدوده سازمان منطقه آزاد اروند و زيرمجموعه شهرداري خرمشهر به دليل آنچه پرداخت نشدن معوقات و حقوق خود مي ناميدند، چندين بار طي هفته هاي گذشته با حضور روبروي در اصلي سازمان منطقه آزاد اروند در آبادان، پيگيري اين مهم را از مسئولان خواستار شدند.
كارگران شاغل در بخش هاي خدمات شهري محدوده منطقه آزاد اروند، اقدام فوري مسئولان براي پرداخت حقوق و مزاياي معوق خود را خواستار شدند.
اين كارگران اعلام كردند كه در بخش هاي مختلف شهري نظير فضاي سبز، جمع آوري زباله و ديگر بخش هاي اين منطقه فعاليت مي كنند و از فروردين ماه سال گذشته تا شهريور ماه زير نظر شهرداري مينو شهر كار كردند اما تاكنون نه بيمه درماني، بازنشستگي، عيدي و نه سنوات به آنها پرداخت شده است.
اين كارگران ادامه دادند:از اول مهرماه 94 تا پانزدهم آبانماه همان سال زير نظر پيمانكار ديگري قرار گرفتيم و به دليل اينكه آن زمان شهرداري خرمشهر تعيين نشده بود، اين پيمانكار نيز مطالبات 45 روز ما از جمع عيدي و سنوات و حق بيمه را پرداخت نكرد.
آنها گفتند:پس از اعتصاباتي كه سال گذشته روبروي شهرداري داشتيم دو ماه از حقوق معوق پرداخت شد اما سنوات و حق بيمه همچنان پرداخت نشده است.
آنها افزودند: همچنين با گذشت 45 روز از سال جاري زير نظر پيمانكار مشغول به كار شديم، ولي هنوز حقوقي دريافت نكرده ايم و بدون قراردادي فعاليت مي كنيم.
محمدعلي دوايي فر شهردار خرمشهر روز چهارشنبه نيز در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا گفت:بر اساس قرارداد امضا شده با سازمان منطقه آزاد اروند، خدمات شهري اين مناطق به شهرداري واگذار شده است.
وي اضافه كرد:از هجدهم آبانماه سال گذشته ارائه خدمات شهري به سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري خرمشهر واگذار شد ولي اعتبار پرداخت شده به اين سازمان نسبت به هزينه هاي شهرداري كافي نبود.
ارائه خدمات شهري در مناطق قديم و زيرمجموعه محدوده منطقه آزاد اروند از آذرماه تا اواخر سال 94 طبق قرارداد و تفاهم نامه از سوي منطقه آزاد اروند به سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري خرمشهر واگذار شد به شرطي كه تمامي نيروهاي خدمات شهري مناطق قديم محدوده منطقه آزاد كار را ادامه دهند.
دوايي فر اظهار داشت:20 روز پيش از تحويل كار خدمات شهري، شهرداري به سازمان منطقه آزاد اروند اعلام كرد كه در سال جديد از ادامه خدمات معذور هستيم.
شهردار خرمشهر تصريح كرد:بر اساس اسناد و صورت وضعيت پيمانكاران، 70 درصد مطالبات پيمانكاارني كه با شهرداري خرمشهر قرارداد داشتند پرداخت شده است و به پيمانكاران نيز اعلام كرده ايم كه آخرين صورت وضعيت كاركرد كارگران را به شهرداري ارائه دهند.
وي عمده مشكل كارگران را معوقات و حقوق پرداخت نشده آنان در سال گذشته و سردرگمي آنان در خصوص سازمان يا نهاد متولي در سال جاري عنوان كرد و گفت:روز گذشته بر اساس مصوبات نشست، شهرداري خرمشهر از سوي سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان متولي ارائه خدمت شهري انتخاب شده است.
شهردار خرمشهر تصريح كرد:جمع آوري زباله هاي مناطق كوي آريا، جديده و حفار نيز از روز گذشته با استفاده از توان نيروهاي شهرداري آغاز شده است و اميدواريم با شروع به كار كارگران و عقد قرارداد، روند جمع اوري زباله از اين مناطق نيز سرعت بيشتري به خود گيرد.
دوايي از شهرداري به عنوان ناظر ارائه خدمت مطلوب به شهروندان ياد كرد و گفت:اگر مشكلي در خصوص پرداخت نشدن حقوق و معوقات بين كارگران و پيمانكاران پيشين است، اين مشكل بايد با ورود هيات هاي حل اختلاف اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي حل شود.
شهردار خرمشهر بزرگترين مشكل شهرداري در دوره هاي گذشته را تصميم هاي اني و غيركارشناسي خواند و افزود:اميدواريم با سيستمي شدن كار، اين مشكلات حل شود.
6125

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعيت قرارداد كارگران خدماتي شهرداري خرمشهر از زبان شهردار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X