اختلاف طبقاتی شدید لیگ تنیس بانوان و آقایان/جایزه ۱۰ برابری مردان

به گزارش خبرنگار مهر، ورزش بانوان در کشورمان با وجود همه پیشرفت ها و موفقیت هایی که داشته است هرگز نتوانسته اسپانسرها و حامیان مالی را مجاب به سرمایه گذاری در این بخش کند. شاید مهمترین علت این موضوع هم عدم پخش تلویزیونی در لیگ های ورزشی بانوان باشد اتفاقی که حتی در برخی رشته های با شرایط ویژه تر هم رخ نمی دهد!

در تنیس هم علیرغم اینکه بانوان به ویژه در رده سنی نوجوانان عملکرد قابل قبولی داشته اند اختلاف بین جوایز لیگ آنها با لیگ آقایان خیلی زیاد است. درحالی که مجموع جوایز لیگ آقایان ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است بانوان در مجموع جایزه ۱۰ میلیونی دارند!

علی اصغر غمناک رئیس سازمان لیگ فدراسیون تنیس در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: این قضیه نه تنها در تنیس بلکه در تمام رشته های ورزشی دیده می شود. در لیگ بانوان چون مسابقات در فضایی محدودتر برگزار می شود و اسپانسرها نیز ورود نمی کنند و پخش تلویزیونی نداریم جوایز نیز به نسبت کمتر می شود. اگر هزینه بانوان را بالا ببریم باشگاه ها عقب نشینی می کنند.

وی افزود: فدراسیون تنیس هیچ تفاوتی در بخش بانوان و آقایان قائل نیست. رئیس  فدراسیون تاکید ویژه ای به گسترش و پیشرفت بخش بانوان این رشته دارد و مطمئن باشید در تلاشیم تا شرایط برای تنیس بانوان هر روز بهتر از قبل شود. در ضمن تنها رقابتهای لیگ برتر را نداریم و مسابقات مختلفی در بخش بانوان برگزار می شود.

فرشاد صفتی رئیس کمیته تیم های ملی تنیس نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: در این چندسالی که در فدراسیون تنیس حضور داشتم هیچ نابرابری را در بخش بانوان و آقایان چه در خصوص تدارکات و اعزام ها و اردوها یا مسابقات نداشته‌ایم. اسپانسر گرفتن برای بانوان خیلی سخت است چرا که پخش تلویزیونی ندارند.

این در حالی است که ورزش بانوان به ویژه در رشته تنیس موفقیت های زیادی داشته است. نفر دوم زیر ۱۴ سال آسیا یک تنیسور ایرانی است و تنیسورهای بانوی ایرانی بارها در رقابتهای بین المللی خوش درخشیده‌اند اما درحالی که می شود تمهیداتی اندیشید تا رقابتهای آنها به نحوی دارای پوشش تصویری نیز باشد این رشته در بخش بانوان مظلوم واقع شده و کمتر تیمی نیز برای سرمایه گذاری در آن که کم هزینه هم نیست اعلام آمادگی می کند.

این انتظارها از معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان می رود که با استفاده از سیاست گذاری های خاص و هدفمند مثل معافیت مالیاتی برای شرکت ها و نهادهایی که در ورزش هزینه می کنند راه را برای توسعه و پیشرفت ورزش بانوان و رفع محدودیت های مالی فراهم کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختلاف طبقاتی شدید لیگ تنیس بانوان و آقایان/جایزه ۱۰ برابری مردان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X