حلال های مصرفی پالایشگاههای نفت بومی سازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، همکاری در خصوص تولید دی متیل -N اتانول آمین (MDEA) به عنوان یکی از مهمترین حلال های مصرفی و بازیافت آنلاین آمین های در گردش پالایشگاه ها، با هدف بومی سازی این فناوری، در حاشیه مذاکره پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت استرلینگ هندوستان در نمایشگاه نفت تهران کلید خورد.

پاول گارلند مدیر فنی شرکت استرلینگ هندوستان در بازدید از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت و مذاکره با مسئولان این پژوهشگاه، تاکید کرد: استرلینگ یک شرکت مهندسی هندی است که به دنبال همکار فعال در فرآیندهای نفت و گاز ایران است. براین اساس امیدواریم بتوانیم روابط گسترده تری با کشور ایران داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بیشتر فعالیتهای کاری این شرکت در حوزه فناوریهای پایین دست نفت است، گفت: فناوری های فراوانی در ایران وجود دارد که بسیاری از آنها در مقیاس جهانی است.

در این نشست، علی مهاجری مسئول طرح پژوهشکده آمین نیز با اشاره به همکاری های مشترک با این شرکت هندی گفت: در زمینه تولید دی متیل-N اتانول آمین (MDEA) به عنوان یکی از مهمترین حلال های مصرفی پالایشگاه با این شرکت مذاکره شد.

مهاجری افزود: در حال حاضر MDEA یکی از آمین های پرمصرف صنعت نفت و گاز است که از خارج از کشور وارد می شود و شرکت استرلینگ به عنوان یکی از تامین کننده های این حلال در صنعت نفت نقش دارد.

وی با بیان اینکه تلاش پژوهشگاه صنعت نفت با حمایت شرکت ملی گاز ایران، موجب ایجاد آزمایشگاه مدیریت حلال در پژوهشکده گاز شده است خاطرنشان کرد: امروز شرکت استرلینگ درخواست ارسال نمونه و انجام این سرویس های فنی را از پژوهشگاه نفت دارد.

مسئول طرح پژوهشکده آمین خاطنرشان کرد: این مهم که با تلاش پژوهشکده گاز پژوهشگاه صنعت نفت صورت گرفته است و نه تنها کشور را از ارسال نمونه به شرکت های مربوطه بی نیاز کرده است بلکه سطح سرویس های ما در حدی بوده است که امروزه شرکت های بین المللی متقاضی این سرویس ها هستند.

مهاجری با تاکید بر اینکه بومی سازی تکنولوژی و حل مشکلات صنعت نفت، در زمینه شیرین سازی از اهداف انستیتو شیرین سازی گاز است، افزود: در این زمینه از توان شرکت های داخلی و خارجی برای دستیابی سریع تر به تکنولوژیهای مدنظر استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: شرکت های خصوصی در زمینه تجاری سازی بازیافت آمین های مستعمل، همکار پژوهشگاه صنعت نفت بوده‌اند و سرمایه گذاری زیادی در زمینه بازیافت آمین های مستعمل انجام داده اند و با توسعه این زیرساخت ها، پژوهشگاه نفت هم از توان شرکت های خارجی و هم شرکت های داخلی استفاده خواهد کرد.

وی افزود: براین اساس امید می رود که با این همکاری سه جانبه بتوانیم تولید MDEA و بازیافت آنلاین آمین های در گردش پالایشگاه ها، را بومی سازی کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حلال های مصرفی پالایشگاههای نفت بومی سازی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X