نکات مهم درباره ارز مسافرتی در سفر های خارجی

گرفتن ارز مسافرتی برای مسافرانی که قصد سفر به خارج از کشور داشته و پرواز آنها از فرودگاه امام خمینی صورت.

کلیه مسافران محترمی که قصد عزمت به خارج از کشور داشته و پرواز آنها از فرودگاه امام خمینی صورت می گیرد می توانند با مراجعه به یکی از شعب فروشنده ارز مسافرتی بانک در کشور (ملی – ملت – سامان ) به نحو ذیل اقدام به تهیه رسید ارز مسافرتی مورد خود و همراهان براساس سهمیه های اعلام شده فوق اقدام نماید:

1- ارائه اصل و تصویر گذرنامه جمهوری اسلامی ایران.
2- ارائه اصل و کپی بلیط هوائی با مهر آژانس هواپیمائی.
3- ارائه اصل رسید واریز وجه عوارض خروج از کشور.
4- ارائه اصل و تصویر ویزای کشور مورد نظر (بسته به نوع کشورها)
5- تکمیل فرم درخواست ارز
6- تحویل وجه ریالی ارز براساس نرخ اعلامی
7- تحویل رسید پرداخت وجه

پس از طی مراحل فوق مسافرانی که از فرودگاه بین المللی امام خمینی پرواز خواهند داشت می توانند از باجه های بانک مستقر در فرودگاه با تحویل رسید مربوطه ارز خود و ارائه گذرنامه به باجه های در نظر گرفته شده در فرودگاه ارز مربوطه را دریافت نمایند . شایان ذکر است مسافرانی که از سایر شهرها پرواز مستقیم دارند می توانند با مراجعه به یکی از شعب اعلامی بانک در هر استان ارز مورد نیاز خود را بصورت اسکناس از شعبه دریافت نمایند .

سقف ارز مسافرتی :

- فروش ارز به مسافرین هوایی عازم کشورهای آذربایجان ، ارمنستان ، پاکستان ، افغانستان و امارات متحده عربی یک بار در سال به میزان حداکثر 300 دلار آمریکا .
- فروش ارز مسافرتی به مسافرین هوایی عازم کشورهای ترکیه ، ترکمنیتان ، کویت ، قطر ، بحرین و عمان یک بار در سال به میزان حداکثر 300 دلار آمریکا.
- روش ارز مسافرتی به مسافرین هوایی عازم سایر کشورها یک بار در سال به میزان 1000 دلار امریکا .
- فروش ارز مسافرتی برای مسافرین هوایی کشورهای عراق و سوریه حداکثر 200 دلار ( یا معادل آن به ریال سعودی در صورت موجود بودن ).
- روش ارز مسافرتی به مسافرین هوایی کشور عربستان سعودی (عمره مفرده) حداکثر 400 دلار آمریکا .

شایان ذکر است سقف های اعلام شده شامل همراهان بالای 12سال نیز بوده و به همراه بین 2 تا 12 سال نصف سقف اعلامی ارز مسافرتی تعلق می گیرد.

به همراهان زیر 2 سال ارزی تعلق نمی گیرد.

توجه :
مسافرینی که قبلا " از ارز مسافرتی سالیانه خود استفاده نموده اند می توانند در دو نوبت ار ارز مسافرتی هوایی جهت سفر به سوریه ، عراق و عربستان سعودی (عمره مفرده) به میزان اعلام شده استفاده نمایند.

مسافرینی که در دو نوبت در سال از ارز هوایی به مقصد کشورهای سوریه ، عراق و عربستان سعودی عمره ، مفرده استفاده نموده اند می توانند به شرح یکی از بندهای 1 یا 2 یا 3 از ارز مسافرتی هوایی فقط برای یک بار در سال استفاده نمایند .

کجارو

اخبار مرتبط:

سهمیه ارز مسافرتی 1000 دلار کاهش یافت

دستورالعمل جدید فروش ارز مسافرتی در بانک‌های ملی و ملت

شرایط دریافت ارز مسافرتی در آستانه نوروز

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نکات مهم درباره ارز مسافرتی در سفر های خارجی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نیک صالحی-گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X