آمار تاخیرات پروازی هم محرمانه شد

سازمان هواپیمایی در حالی سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان متولی حمل‌ونقل هوایی کشور باید نسبت به انتشار آمار تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی به‌صورت ماهانه اقدام کنند که از آبان‌ماه سال گذشته این آمار منتشر نشده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حدود شش ماه است که سازمان هواپیمایی کشوری گزارش تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی را منتشر نکرده است. مراجعه به سایت www.cao.ir نشان می‌دهد که از آبان‌ماه سال گذشته تاکنون آمار تاخیرات به روز رسانی نشده است. در آبان‌ماه 94 عملکرد 13 ایرلاین داخلی در پروازهای فرودگاه مهرآباد منتشر شد که بر اساس آن هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با 643 پرواز بیشترین سهم را از کل پروازهای دومین ماه پاییز 93 به خود اختصاص داد.

این ایرلاین در تاخیرات پروازی نیز صدرنشین شده بود، به طوریکه 420 پرواز معادل 65 درصد کل پروازهایش را با تاخیر انجام داده بود. پس از هما شرکت‌های تابان، نفت  و زاگرس به ترتیب با 43 درصد، 41 و 40 درصد پروازهای تاخیردار در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

تیرماه سال گذشته سازمان هواپیمایی کشوری تاخیری حدود 6 ماهه در اعلام تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی داشت. در گزارش اولین ماه تابستان 94  چهار هزار و 411 پرواز توسط ایرلاین‌های داخلی انجام شد که در آن هما از مجموع  694 پرواز 303 پرواز را با میانگین تاخیر 34 دقیقه انجام داد و آسمان نیز با 645 پرواز، 303 پرواز را با میانگین تاخیر 41 دقیقه‌ای انجام داده بود.

پیش‌تر نیز سازمان هواپیمایی کشوری در مهرماه سال 93 لینک گزارش تاخیر پروازی ایرلاین‌ها را از سایت این سازمان حذف کرده بود. در آن سال سازمان هواپیمایی کشوری گزارش تاخیر شرکت‌های هواپیمایی داخلی  را برای مهرماه را منتشر و پس از آن لینک مربوطه را نیز حذف کرد.

مشخص نیست چرا سازمان هواپیمایی کشوری که همواره با یک تاخیر 15 تا 20 روزه آمار تاخیرات پروازی را منتشر می‌کرد طی دو سه سال اخیر به صورت جسته و گریخته این کار را انجام داده است و در پاره‌ای مواقع نیز تاخیرات 6 ماهه در اعلام تاخیرات پروازی دارد. یک احتمال ضعیف نیز در این‌باره وجود دارد و آن عدم ارائه آمار و اطلاعات از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور به سازمان هواپیمایی است. البته شاید آمار تاخیرات پروازی هم محرمانه شده باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار تاخیرات پروازی هم محرمانه شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X