بازرسان وزارت بهداشت به دستگاه هاي سنجش ديجيتال مجهز مي‌شوند

خسرو صادق نيت روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ايرنا افزود: بازرسان بهداشت محيط، مسئوليت نظارت بر اماكن عمومي و مسائل بهداشتي را در زمينه هاي مختلفي از جمله آلودگي آب و آلودگي و فساد مواد غذايي برعهده دارند.
وي گفت: تاكنون روال بازرسي‌ها به اين شكل بوده كه مواردي كه نياز به آزمايش دارد پس از نمونه گيري به آزمايشگاه ارجاع مي شد و معمولا انتقال نمونه به آزمايشگاه و آماده شدن جواب آن زمان‌بر بود و كار نظارت را مشكل مي‌كرد.
صادق نيت افزود: امسال براي رفع اين مشكل، بازرسان بهداشت محيط به دستگاه هاي سنجش ديجيتال آلودگي ميكروبي و نيز دستگاه هاي سنجش ديجيتال رطوبت سنجي مواد و نيز دستگاه هاي ديجيتال كلرسنجي آب مجهز مي‌شوند.
رئيس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت ادامه داد: با اجراي اين كار، بازرسان بهداشت محيط وزارت بهداشت به دستگاه ها و تجهيزات بارزسي روز جهان مجهز مي شوند و به اين ترتيب كار بازرسي از اماكن عمومي با سرعت بيشتري انجام خواهد شد و نياز به ارجاع نمونه‌ها به آزمايشگاه كاهش مي يابد.
وي افزود: با استفاده از اين دستگاه ها، بلافاصله پس از پيدا كردن نمونه‌ها در محل، كار آزمايش ميكروبي مواد غذايي يا آب يا ميزان رطوبت مجاز مواد غذايي از جمله خشكبار در محل انجام مي شود و در همان محل با موارد تخلف برخورد صورت مي‌گيرد.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوي مسئولان وزارت بهداشت، بيش از 1.5 ميليون اماكن عمومي شامل هتل، استخر، رستوران، اغذيه فروشي و اماكن تفريحي در كشور با داشتن مجوز فعاليت مي‌كنند كه براي نظارت بهداشتي بر آنها فقط حدود چهار هزار بازرس در وزارت بهداشت وجود دارد.
كمبود بازرسان بهداشت محيط همواره به عنوان يكي از مشكلات نظارت دقيق بر رعايت اصول بهداشتي در اماكن عمومي مطرح بوده، ضمن اينكه اگر شمار اغذيه فروشي ها و اماكن بدون مجوز را نيز در نظر بگيريم، تعداد اماكني كه بايد تحت نظارت قرار بگيرند، بسيار بيشتر از توان نظارتي وزارت بهداشت است.
اجتمام(‌4) ** 3063 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازرسان وزارت بهداشت به دستگاه هاي سنجش ديجيتال مجهز مي‌شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X