وزیركار: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی ربیعی در چهارمین گردهمایی جامع سالانه انجمن پزشكان عمومی ایران افزود: این طرح بسیار ارزشمندی است چرا كه 10 میلیون ایرانی فاقد دفترچه را صاحب دفترچه كرد و پرداختی از جیب مردم را نیز كاهش داد.
وی اظهار داشت: ما تعرفه ها را اصلاح كردیم اما زیرساخت ها را تامین نكردیم و ما نیازمند این هستیم كه زیرساخت ها را تامین كنیم.
وی ادامه داد: راهكار این موضوع فقط تامین منابع پایدار نیست، اگرچه ما در این زمینه كسری بودجه داریم، اما باید طرح پزشك خانواده به یاری این طرح بیاید.
وی خاطرنشان كرد: اگرچه ما یك ریال برای اجرای طرح پزشك خانواده نگرفته ایم اما این طرح در دو استان در حال انجام است.
ربیعی راه نجات طرح نظام سلامت را استفاده از طب عمومی با توان پزشكان عمومی دانست و افزود: طب عمومی باید در تصمیم سازی به ما كمك كنند.
وزیركار با بیان اینكه باید همه تلاش كنیم تا این طرح با موفقیت‌های جدی در كشور اجرا شود، ادامه داد: مردم به عنوان ذینفعان این طرح خواهند بود.
ربیعی در ادامه به طراحی برنامه حمایت غذایی برای جلوگیری از سوتغذیه افراد كم درآمد اشاره كرد و گفت: براساس آمار بیس از پنج میلیون نفر در كشور با تهدید امنیت غذایی مواجه هستند.
وی همچنین به اجرای طرح آموزش مبارزه با بازماندگی از تحصیل اشاره كرد و اظهار داشت: در كانون اصلاح و تربیت اغلب افراد مجرم بازمانده از تحصیل بودند و ما برنامه جدی برای آنها داریم.
وی خاطرنشان كرد: با همكاری پزشكان عمومی می توانیم بسیاری ار مشكلات پیش رو را حل كرد.
ششمین همایش علمی و فصلی و چهارمین گردهمایی جامع سالانه انجمن پزشكان عمومی از امروز چهارشنبه به مدت سه روز در برج میلاد در حال برگزاری است.
اجتمام(3)** 7268 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیركار: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X