معاون سازمان محیط زیست:میزان آلاینده های هوا كاهش یافته است

به گزارش ایرنا سعید متصدی روز چهارشنبه در همایش مدیران كل محیط زیست كشور در استانداری لرستان افزود: سازمان محیط زیست در دولت تدبیر و امید بر مبنای تعامل و همكاری گام برداشته است .
وی اظهار داشت : محیط زیست پویا برای نسل كنونی و آینده نیازمند تعامل در راستای جلوگیری از تخریب محیط زیست است و این در حالی است كه تقابل سال های گذشته نتیجه ای غیر از تخریب و نابودی محیط زیست به دنبال نداشته است .
وی ادامه داد : این در حالی است كه امروزه با آلودگی های جبران ناپذیری در رودخانه ها ،خاك و هوا و آلودگی های صوتی و امواج نیز روبه رو هستیم.
به گفته وی خوشبختانه با رویكرد دولت تدبیر و امید آلودگی هوا از وضعیت بغرنج و بحرانی خارج شده و كیفیت هوا نسبت به سال های گذشته در وضعیت مناسبی قرار دارد.
متصدی گفت : امروزه نه تنها در كلانشهرها كاهش آلاینده ها وجود دارد بلكه غلظت آلاینده های تاثیر گذاری مانند بنزن نیزكاهش یافته است .
وی ادامه داد : بنزن در اثر استفاده از بنزین غیر استاندارد در سطح كشور رو به افزایش بود كه خوشبختانه در حال حاضر به طور كلی كنترل شده است.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست به افزایش میزان تعداد روزهای سالم و پاك اشاره كرد و بیان كرد : این وضعیت در سال های گذشته برعكس بود و امروز آلودگی هوا در كشور با همت دولت و تعامل دستگاه ها دولتی در جهت تفكر ایجاد زندگی سالم در شرایط مناسب تری قرار دارد .
وی اضافه كرد : این موفقیت تنها نتیجه فعالیت حفاظت محیط زیست نبوده است بلكه تعامل هوشمندانه ،همكاری و همدلی ،اقدام و عملی است كه نشانگر همگرایی و همفكری است.
متصدی گفت : همچنین در دولت تدبیر و امید اقدامات قابل توجهی در راستای كاهش میزان آلاینده های صنعتی شده است كه استان لرستان در این زمینه به عنوان استان پیشرو 100 درصد صنایع را پایش كرده است .

*** لرستان جایگاه مهم و باارزشی در صنعت گردشگری دارد
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت : طبیعت لرستان از نقاط بكر و طبیعی ایران است و استعداد خوبی در راستای توسعه همگام با محیط زیست دارد .
وی با بیان اینكه لرستان دارای نیروی متخصص و ماهر و منابع سرشار طبیعی است بیان كرد : ظرفیت های موجود ، این استان را قطب توسعه ای مهمی تبدیل كرده است ودر این راستا باید روند توسعه استان تسهیل شود.
به گفته وی با وجود اینكه طبیعت و بكر بودنش ایده آل سازمان محیط زیست است اما توسعه باید در كنار محیط زیست قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه چالش های اجتماعی ،اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی می تواند خسارت های جبران ناپذیری به طبیعت واردكند،بیان كرد : این در حالی است كه حتی آمار بالای بیكاری آثار مخرب و جبران ناپذیری به طبیعت وارد خواهد كرد .
متصدی گفت : در محیط زیست ابزارهای مناسبی برای مدیریت سیستم ها وجود دارد و استانداردهای زیست محیطی و ارزیابی زیست محیطی نه تنها برای مقابله با توسعه نیست بلكه در مسیر رسیدن به نقطه تعادل و توسعه هستند.
وی با تاكید بر اینكه درصورت برنامه ریزی مناسب برای استفاده از صنایع گوناگون طبیعت بهتر حفظ خواهد شد افزود : در راستای حفظ محیط زیست و منابع موجود زیست محیطی باید ازصنایع باارزش افزوده بالا و آلودگی پایین استفاده كرد .
وی اظهار كرد :به همین منظور در فعالیت صنایع استفاده ازمنابع خام نباید مورد توجه باشد چراكه سرمایه نسل های فعلی و آینده مورد استفاده قرار می گیرد و توسعه پایداری شكل نخواهد گرفت .
وی تصریح كرد : در حالی بسیاری از كشورهای دنیا از منابع زیست محیطی محروم هستند اما در ایجاد صنعت گردشگری و كسب درآمد بالا در این زمینه موفق هستند .
متصدی گفت : این در حالی است كه برخی از استان های ایران به ویژه لرستان تمام مواهب موجود طبیعی را برخودار هستند اما از ظرفیت صنعت گردشگری بهره چندانی نبرده اند .
وی افزود : لرستان باید از صنعت توریسم و توسعه در این راستا بهره مندشود چراكه با وجود ظرفیت های غنی می تواند جایگاه مهم و باارزشی در صنعت گردشگری جهان داشته باشد .
7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان محیط زیست:میزان آلاینده های هوا كاهش یافته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X