ربیعی: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است/طرح پزشک خانواده می تواند به کمک این طرح بیاید

ربیعی: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است/طرح پزشک خانواده می تواند به کمک این طرح بیاید جامعه > سلامت - ایرنا نوشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است و این اصلاحات می تواند موفقیت‌های ما را در این طرح بیشتر کند.

علی ربيعي افزود: اين طرح بسيار ارزشمندي است چرا كه 10 ميليون ايراني فاقد دفترچه را صاحب دفترچه كرد و پرداختي از جيب مردم را نيز كاهش داد.
وي اظهار داشت: ما تعرفه ها را اصلاح كرديم اما زيرساخت ها را تامين نكرديم و ما نيازمند اين هستيم كه زيرساخت ها را تامين كنيم.
وي ادامه داد: راهكار اين موضوع فقط تامين منابع پايدار نيست، اگرچه ما در اين زمينه كسري بودجه داريم، اما بايد طرح پزشك خانواده به ياري اين طرح بيايد.
وي خاطرنشان كرد: اگرچه ما يك ريال براي اجراي طرح پزشك خانواده نگرفته ايم اما اين طرح در دو استان در حال انجام است.
ربيعي راه نجات طرح نظام سلامت را استفاده از طب عمومي با توان پزشكان عمومي دانست و افزود: طب عمومي بايد در تصميم سازي به ما كمك كنند.
وزيركار با بيان اينكه بايد همه تلاش كنيم تا اين طرح با موفقيت‌هاي جدي در كشور اجرا شود، ادامه داد: مردم به عنوان ذينفعان اين طرح خواهند بود.
ربيعي در ادامه به طراحي برنامه حمايت غذايي براي جلوگيري از سوتغذيه افراد كم درآمد اشاره كرد و گفت: براساس آمار بيس از پنج ميليون نفر در كشور با تهديد امنيت غذايي مواجه هستند.
وي همچنين به اجراي طرح آموزش مبارزه با بازماندگي از تحصيل اشاره كرد و اظهار داشت: در كانون اصلاح و تربيت اغلب افراد مجرم بازمانده از تحصيل بودند و ما برنامه جدي براي آنها داريم.
وي خاطرنشان كرد: با همكاري پزشكان عمومي مي توانيم بسياري ار مشكلات پيش رو را حل كرد.

۴۲۴۲

کلید واژه ها: پزشک خانواده - طرح تحول سلامت - وزارت بهداشت -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ربیعی: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است/طرح پزشک خانواده می تواند به کمک این طرح بیاید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X