برخی از دستاوردهای برجام را فعلا نمی‌توان بیان کرد

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به اینکه یک دلار از بودجه دولت را برای خرید هواپیما پرداخت نکردیم، بیان داشت: سالانه 4 میلیارد دلار هموطنان ما با مسافرت از طریق شرکت‎های امارات و ترکیه پول به جیب آن‎ها واریز می‎کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، حجت‎الاسلام "مجید انصاری" در جلسه شورای اداری شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: با ایجاد فضاسازی‎ دشمنان اسلام در تلاش هستند تا آینده بشریت را با رفتار و گفتار خود تیره و ناامیدکننده نشان دهند.

وی اظهار داشت: دشمنان عدالت و انسانیت از ابتدای تشکیل این نظام تلاش وافری از جمله با توطئه‎های صدر انقلاب و گروهک‎ها تا تحمیل جنگ ظالمانه نابرابر بر این ملت، تحریم‎های فلج‌کننده بر اقتصاد و همچنین مراودات بین‎المللی انجام دادند تا انقلاب را در نطفه خفه کنند و درخت نورسته آن را بخشکانند، اما به لطف الهی و ایمان و مجاهدت مردم وعده‌های فتح الهی تحقق یافت.

انصاری گلزار شهیدان را نشانه وفاداری مردم به انقلاب و نظام ذکر کرد و افزود: سفره شهادت حتی امروز باز است، همان طور که رزمندگان و نیروهای ما برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) و نظام مظلومانه در مصاف با عوامل استکبار در سوریه به شهادت می‎رسند.

این مقام مسؤول ادامه داد: برخی‎ها امروز فریاد بر می‎آورند که چرا ما در سوریه شهید می‎دهیم و هزینه می‎کنیم، پاسخ این افراد روشن است، اگر ما در این مناطق با داعش و عوامل صهیونیزم نجنگیم به تعبیر مقام معظم رهبری باید در کرمانشاه با آن مقابله کنیم.

وی بیان داشت: اگر خط مقدم برخورد با جبهه استکبار را در دوردست‎ها جایی که آن‎ها خیمه فرماندهی را به کمک دلارهای باد آورده عربستان سعودی و سلاح‎های این رژیم وابسته و منحط صهیونیستی برپا کرده‎، ایجاد نکنیم و به دعوت دولت‎های کشورهای منطقه پاسخ مثبت ندهیم، دچار انواع ناامنی‎ها در داخل می‎شویم.

انصاری تصریح کرد: ما در شرایط ویژه‎ای هستیم، دشمنان ما که از براندازی سخت نظام مأیوس شده، چشم امید به براندازی نرم از طریق ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و اختلاف و شکاف در میان صفوف منسجم ملت ایران دوخته‎اند.

وی افزود: دشمنان برای مقابله با اسلام ناب محمدی به نام اسلام عده‎ای از جوان‎ها و مسلمانان کشورهای مختلف را در مدارس وهابیت در مدینه و مکه آموزش و شست‎و‎شوی مغزی دادند و برای این کار آخوندهای درباری را به تمام نقاط جهان اعزام کردند.

انصاری عنوان کرد: آن روز که امام خمینی (ره) فرمودند «پدر پیرتان خون دلی که از دست متحجران خورده از ساواک نخورده است»، و یا «کمر اسلام را ارتجاع، نادانی و جهالت دینی شکسته است»، چنین روزی را می‎دیدند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: شعار مقدس «الله اکبر» که روزی توسط بلال حبشی بر بلندای بام کعبه دل‎ها را به خود جذب کرد و اسلامی که شعار خود را سلام قرار داد و نه با زور شمشیر بلکه با صلح و صفا و مهر و محبت قلب‎ها را فتح کرد، اکنون اینگونه به نمایش گذاشته شده است.

وی اظهار داشت: اما باید در میدان نبرد در برابر کسانی که در برابر زبان مهربانی و سلام شمشیر بر می‎کشند، باید قوی و انعطاف‎ناپذیر بود و مقابله به مثل کند.

انصاری خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر این معارف یک انقلاب الهام‎بخش ایجاد کرده و رهبر معظم انقلاب نیز نافذترین رهبر سیاسی معنوی جهان است به دلیل اینکه تکیه بر اسلام ناب دارد و مبین آن است و ملتی پشتوانه وی است که آگاهی را با عشق و رشادت در هم آمیخته، 37 سال دشمن را شناخته، شیوه‎های نبرد آن و تکلیف خود را می‎دانند، البته این تعارف، تملق و گزافه‎گویی نیست.

این مقام مسؤول ادامه داد: مردم عرصه انتخابات را مانند عرصه جنگ مقدس می‎دانند در آن به رقابت برادرانه برمی‎خیزند، پس از پایان آن پرونده انتخابات را می‎بندند و در کنار یکدیگر با احزاب مختلف اصلاح‎طلبی، اصول‎گرایی، مستقل و ... زیر خیمه نظام برای ساختن ایران و اعتلای انقلاب حرکت می‎کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ما توطئه‎های نرم پیچیده‎ای دارند، بیان داشت: به ویژه طی دو سه هفته اخیر تلویزیون بی‎بی‎سی مدام اختلاف در سطوح عالی جمهوری اسلامی و مدیریت دوگانه را القا می‎کنند.

انصاری تصریح کرد: دشمنان نظام سیاسی ما را نشناختند در صورتی که باید بدانند، ارتباط قوا با رهبری طولی است و در عرضه یکدیگر قرار ندارند که رقابتی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اصل 57 قانون اساسی سه قوه را زیر نظر ولایت مطلقه فقیه می‎داند، افزود: ما مفتخر هستیم که اختلاف سلیقه در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و آزادی فکر و اندیشه توسط امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ترویج شده است، اما آن‎ها در پی این هستند که با القا شوم خود ایران را کشوری دیکتاتوری نشان دهند که هیچکس حق ندارد، نظری ارائه کند.

انصاری با اشاره به اینکه من خاطرات زیادی از امام راحل دارم تا دلایل جاودانه بودن وی را پس از 27 سال از رحلت ایشان بیان کنم، عنوان کرد: باید واقعاً قدر انقلاب را دانست تا در دام بدخواهان و دشمنان نیفتیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: ما در میان منطقه آشوب زده و ملتهبی قرار داریم که در غرب آن عراق در آتش داعش و اربابانش می‎سوزد، شرق افغانستان و پاکستان در کینه ناامنی‎های عوامل صهیونیزم و گروهک‎های تکفیری و سلفی آرامش ندارد، سوریه و یمن نیز با ترویست‎ها دست و پنجه نرم می‎کنند.

وی گفت: اما در میان این منطقه جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور آرامش و امنیت نه تنها برای شهروندان خود بلکه در این کشورها با کمک‎های مستشاری و دلاورمردی پاسداران و بسیجیان از جمله سردار قاسم سلیمانی در پی برقراری آرامش هستند.

انصاری با تأکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران امنیت را به عنوان سوغات به دیگر ملت‎ها ارزانی می‎کند، اضافه کرد: در چنین شرایطی طبیعی است که مثلث شوم اسرائیل، عربستان و لابی صهیونیستی آمریکا دست به کار می‎شوند و القا یأس و ناامیدی می‎کنند.

وی با تأکید بر اینکه نه تنها مسؤولان از مشکلات بی‎اطلاع نیستند، بلکه با جزئیات کامل نسبت به آن‎ها واقف هستند، اظهار داشت: اما نباید دشمنان نظام بتوانند، ما را نسبت به کارآیی آن و دولت منتخب مردم ناامید کنند.

انصاری با بیان اینکه امروز اگر به این نتیجه برسیم که دولت، مجلس و دستگاه قضا ناکارآمد است به این معنا است که نظام ولایت فقیه ناکارآمد است، ادامه داد: برخی جاها از جمله در رسانه‎ها به مردم القا می‎کنند، مقام معظم رهبری تنها است و اشکی هم می‎ریزند، اما این حرف‎ها بی‎معنا است، زیرا 76 میلیون نفر ایرانی پشت سر رهبری هستند و دولت خود را به اجرای فرمان‎های ایشان مفتخر می‎داند.

وی روحانی را یار دیرین رهبری از دوران قبل از انقلاب در مبارزه با رژیم شاه و همچنین دفاع مقدس دانست و گفت: در برخی از مسائل مربوط به برجام توافق‎هایی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری صورت گرفته بود، اما به دلیل نظر خاصی که ایشان مجدداً در یکی از خط قرمزها مطرح کردند که به حسب ظاهر به‎گونه‎ای محال بود، زیرا توافق‎های قبلی بر زمان‎بندی دیگری انجام شده بود، ظریف تجدید نظر کرد.

انصاری اضافه کرد: هنگامی که رهبری در سخنرانی خود زبان دیگری را بیان فرمودند، ظریف سردار بزرگ عرصه دیپلماسی کشور به رئیس جمهور گفته بود که دیگر با این شرایط نمی‎شود، گفت‎وگوها را پیش برد، زیرا با این توافق‎ها مشکل ایجاد می‎شود، اما روحانی با صراحت گفت، شما که مرد میدان هستید، مذاکرات را ادامه بدهید، اگر در این بین سخن رهبری به زمین ماند یا برجام به فرجام نرسید، باید فرمان ایشان را عمل کنید.

وی برجام و مذاکرات هسته‎ای را افتخار تمام ملت ایران و شخص مقام معظم رهبری و همچنین دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی دانست و اظهار کرد: گام به گام هدایت رهبری پشت مذاکرات هسته‎ای بود، مگر می‎شد، بدون اذن، تأیید، راهنمایی‎های بسیار ماهرانه و خط قرمزهای هوشمندانه ایشان در این مسیر گام برداشت، همان طور که فرمودند «من به این‎ها اعتماد دارم و مؤمن، متدین و انقلابی می‎دانم».

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخی از دستاوردهای برجام را فعلا نمی‌توان بیان کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X