انگلیس وامریكا باهدف جهانی سازی زبان انگلیسی درحال قتل عام زبان ها هستند

به گزارش ایرنا ازسپاه نیوز، سردارسر‌تیپ پاسدارحسین سلامی روز سه شنبه در همایش تبیین اندیشه‌های راهبردی رهبرمعظم انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع) تاكید كرد: رهبری ازمخلوط شدن زبان اصیل فارسی با زبان استعمارگرغرب نگران است.
وی افزود: قتل‌عام زبان توسط آمریكا و انگلیس در جهان به عنوان جهانی‌سازی زبان در حال عمل كردن است. هزاران زبان در حال فراموشی است تا غرب در بستر زبان خویش ارزش‌های غربی خود را نفوذ دهد.
وی با بیان اینكه برخی فكر می‌كنند تنها زبان انگلیسی، زبان علم و ارزشمند است، افزود: این متفاوت است با اینكه درمهدكودك‌های ما، زبان به عنوان یك عنصر فرهنگی حامل ارزش‌های فرهنگی بیگانه به ذهن كودكان معصوم ما وارد شود.
وی با بیان اینكه حراست از زبان به معنای حفاظت از ركن بزرگ فرهنگ یك كشوراست، گفت: برخی فكرمی‌كنند اگر با غلبه زبان انگلیسی بر فارسی مقابله شود، به مفهوم ضدیت با علم است؛ یك جنبه از زبان انگلیسی علم است اما جنبه‌های انتقال فرهنگ مبتذل غربی و تبیین عناصر معنابخش ذهن درونی جوامع چه می‌شود؟
سردار سلامی با اشاره به دفاع رهبرمعظم انقلاب ازهویت ملی و زبان فارسی، افزود: این یك رهبر روحانی است كه از زبان فارسی به عنوان بخشی از هویت ما دفاع می‌كند. بدون زبان هیچ ملتی دارای فرهنگ ملی و درونی نیست، زبان بستر انتقال احساسات و اندیشه‌هاست.
جانشین فرمانده سپاه درادامه سخنان خود با اشاره به تأكید رهبری بر اقتدارعلمی، گفت: اقتدارعلمی ما باعث شد زمانی كه رویاهای ما دست‌نیافتنی بودند، امروز به واقعیت‌های مجسم در فضا تبدیل شوند.

** امروز اسلام فرصت حاكمیت یافته است
وی با بیان اینكه امروز، روز میلاد پاسداری از اسلام است،‌ گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درحقیقت درعاشورای 61 هجری تأسیس شد.
وی افزود: آن زمان كه جمعی از صحابه وفاداراهل بیت‌(ع) در سنگین‌ترین و تكرارناپذیرترین واقعه تاریخ، همه وجود خود را در دفاع از حریم امامت و پاسداری از اسلام فدا كردند، آن 70 و چند نفر پاسداران اصیلی كه ایمان در عمق باور و ذهنشان وجود داشت.
سردارسلامی با بیان اینكه سپاه امروز نیز امتدادی است از آن نهال‌های غرس‌شده در پهن‌دشت كربلا، گفت: برهمین اساس است كه هنوز می‌بینید كه كاروان شهیدان در راه است و عطر شهادت در كوچه‌های ما به مشام می‌رسد.
جانشین فرمانده كل سپاه با اشاره به هدف همایش درتبیین اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اظهاركرد: البته بضاعت ذهنی ما نخواهد توانست به ارتفاع حقیقی اندیشه‌های رهبری برسد، اما وظیفه داریم شاخص‌های تفكر متعالی اندیشه‌های الهام‌گرفته از مكتب وحی و دامنه‌های تفكر انقلابی ایشان را در مقیاس عملیاتی بسط دهیم و از انبساط عملیاتی اندیشه‌های رهبری بر روی زمین نقشه‌ راهی برای سعادت اسلام بسازیم.
سردارسلامی با بیان اینكه امروز اسلام بعثت دوباره‌ای یافته و فرصت حاكمیت یافته است، بیان داشت: امروز اسلام فرصت ساختن یك تمدن بر روی زمین را یافته است. این بعثت مجدد اسلام، فرصت تاریخی برای امت اسلام است تا بر اساس اندیشه‌های رهبر بزرگ انقلابش تمدن وسیعی را پی‌ریزی كند و امروز می‌توان برای اسلام از تمدن سخن گفت.
وی پیرامون ویژگی‌های رهبرمعظم انقلاب گفت: رهبرمعظم انقلاب قادراست سنت‌های بیان‌شده در قرآن را با موقعیت‌ها و اقتضائات روز و با مظاهرمادی تمدن جدید اسلامی و با واقعیت‌های جاری جهان تركیب كند و از تركیب اندیشه و تجربه نقشه راهی برای توسعه و بسط حاكمیت اسلام حداقل در جغرافیای سیاسی جهان اسلام بسازد.
جانشین فرمانده كل سپاه درادامه با بیان اینكه اندیشه‌های رهبری از تقاطع چند گذرگاه عبور می‌كند، افزود: اولین آن این است كه اندیشه‌های رهبری متكی به منطق وحی است و منطق وحی، حق است. از سوی دیگر متكی است بر گذرگاهی از تجربه‌های عمیق و منحصربه‌فرد تاریخ جدید اسلام.
سردارسلامی افزود: رهبرمعظم انقلاب كه ده‌ها سال درقلب عظیم‌ترین وقایع تاریخ اسلام، بیرق هدایت امت را برعهده داشته، توانسته بر استراتژی دشمنان غلبه كند كه این یك سرمایه بزرگ است. علاوه بر این اندیشه‌های رهبری متكی بر مطالعات، دریافت‌ها و برداشت‌ها او از تاریخ اسلام و بشریت است.
به گفته وی، رهبری كسی است كه از همه حواث بزرگ تاریخ عبرت‌های بزرگی را به عنوان یك صاحب خرد و اندیشه در خود نهفته دارد. مجموعه این موارد از ایشان یك شخصیت ممتاز و بی‌بدیل هم در سطح اندیشه و هم در سطح باور ساخته است.
وی با بیان اینكه رهبری دشمنان اسلام را عمیقا می‌شناسد، گفت: این شناخت هم از تجربه، هم از شناخت مدل‌های رفتاری دشمن و هم تسلط بر مدل تفكر دشمن و هم مرتبط با الهام‌های قرآنی است.
جانشین فرمانده كل سپاه تاكیدكرد: وقتی نگاه به دشمن با زاویه نگاه وحی‌، هم‌سو شود شما هرگز فریب لبخندهای ظاهری و گفتمان‌های به‌ظاهر عامه‌پسند و شیك دشمن را نمی‌خورید؛ چراكه به زوایای فكر او مشرف می‌شوید.
سردارسلامی با یادآوری این موضوع كه دشمن دست ازمبارزه با ما برنمی‌دارد، جزاینكه ما دست از دین‌مان خود برداریم، گفت: رهبری می‌داند همه آرزوی دشمن تهی كردن صفحه ذهن و قلب مسلمانان از معارف و مفاهیم اسلام است و این موضوع در گفتمان دشمن نیز بیان شده است.
وی افزود: وقتی رهبری از بی‌اعتمادی به دشمن سخن می‌گوید، دقیقا كلام وحی است، قرآن می‌فرماید یهود و نصارا از شما راضی نمی‌شوند الا اینكه شما از دین و آیین آنها اطاعت كنید. پس وقتی رهبری این چنین به دشمن نگاه می‌كند، می‌داند كه آنها هرگز با ما به نقطه اشتراك و سازش نمی‌رسند و این تضاد قابل جمع نیست.
جانشین فرمانده كل سپاه ادامه داد: برهمین اساس است كه رهبری می‌فرماید تنها راه تأثیرگذاری درهندسه قدرت، قوی شدن است؛ چراكه دشمن جز منطق قدرت نمی‌فهمد. دشمن با منطق قدرت سروكار دارد و نه قدرت منطق. بر همین اساس باید قوی شویم تا قدرت تحمیل اراده و حفاظت از عناصر هویت خود را داشته باشیم.
سردارسلامی با بیان اینكه نورعلم ولی‌فقیه باید همه جهان را روشن كند، گفت: برهمین اساس است كه وقتی رهبری از عدالت سخن می‌گوید، عدالت در برخورد با دشمن را نیز ملاك قرار می‌دهد، چون ایشان ستاره درخشانی در سپهر جهان است كه همه باید از اندیشه او بهره ببرند. بر همین اساس رهبری می‌فرماید حتی اگر دشمن قناعت به خرج داد، شما از جاده عدالت خارج نشوید.

** سلاح هسته ای در سیاست دفاعی جایگاهی ندارد
وی افزود: رهبری در جلسه خصوصی كه تنها بنده حضور داشتم به این حقیقت تاكید كردند كه سلاح هسته‌ای در سیاست دفاعی ما جایگاهی ندارد و این براساس مبانی اسلام است؛ چراكه در اسلام آمده در قتل نباید اسراف كرد و ولی‌فقیه نیز در حدود الهی عمل می‌كند.
وی خاطرنشان كرد: رهبری حتی درمخاطب قراردادن تكفیری‌ها گفتند كه اگر شما دست‌درازی كنید و ما را بكشید، ما دفاع می‌كنیم، اما ما هرگز دست‌درازی نمی‌كنیم تا شما را بكشیم. به همین خاطر درمنطق علمای شیعه، عملیاتی برای كشتن دیگران تجویز نمی‌شود.
سردارسلامی افزود: این منطق ولی‌فقیه برای اداره جوامع، ساختن یك تمدن بزرگ، فتح قله‌های رفیع، بسط ارزش‌های اسلامی در جهان و زمینه‌سازی ظهور و پیوستن انقلاب باشكوه ما به انقلاب نور و ظهور است.
وی با اشاره به نفوذ اسلام در ذهن و قلب مسلمانان در اروپا و جهان گفت: در بریتانیا كه 4 درصد مسلمان دارد، بیشترین نام، نام پیامبرعظیم‌الشأن اسلام است. در گزارشی كه خود اروپایی‌ها تهیه كرده بودند، آمده است كه هویت مسیحی اروپا به نفع اسلام در حال تغییر است و ما مشاهده می‌كنیم فراوان‌ترین نام در اروپا احمد، علی و فاطمه است.
او افزود: مفاهیمی كه رهبری به عنوان عناصر اصلی ساختمان هویت امت اسلامی و ایران ارائه می‌دهد، همگی مفاهیمی منحصربه‌فرد درادبیات سیاسی امروز است. رهبری ازنظم ناعادلانه جهانی ساخت قدرت‌ها سخن می‌گوید. برای پی ریزی یك تمدن باید نظم قدرت‌های كهن فرو بریزد كه این اتفاق روی زمین به وقوع پیوسته است.
سردار سلامی ادامه داد: امروز دیگر الگوهای دوستی، دشمنی، هنجارهای حاكم بر روابط بین‌الملل، كرنش‌ناپذیری ملت‌ها مقابل استراتژی‌های استعمارگران دیگر قبول نمی‌شود و نظم جدیدی در حال شكل‌گیری است.
وی با تاكید براینكه امروز جنگ برسرتغییر سیمای ژئوپلتیك جهان است، گفت: آمریكایی‌ها و اروپایی‌ها به دنبال ترسیم سیمای جدیدی از هویت جهان اسلام بر اساس ارزش‌های غربی هستند و جمهوری اسلامی در جستجوی بازیابی هویت مسلمانان و بیدار كردن آنان از خواب جاهلیت مدرن است.

** رویداد بیداری اسلامی درحال غلبه كردن است
جانشین فرمانده سپاه اظهاركرد: رویداد بیداری اسلامی درحال غلبه كردن است و دیگر فضای تنفس سیاسی برای قدرت‌های كهن باقی نمانده و اینجاست كه رهبری می‌گوید ما درپیچ تاریخی و نقطه عطف سرنوشت‌سازی قرار گرفته‌ایم.
سردارسلامی درادامه سخنان خود گفت: امروز جدال جهان استكبار با انقلاب و نظام ما بر سر این واقعیت است كه مدل موفقی از یك نظام مبتنی بر ارزش‌های اسلامی، پیشرفته و مقتدر به عنوان جلوه‌ای از تمدن اسلامی شكل نگیرد.
وی خاطرنشان كرد: دنیای غرب از اینكه این مدل پس از شكل‌گیری و تثبیت قابلیت تكثیر پیدا كند، نگران است. می‌داند اندیشه رهبری كه تجلی امروزین اندیشه اسلامی برای حاكمیت و اعمال سیاست بر جهان است، مرزهای جغرافیایی نمی‌شناسد و به واقعیت نزدیك شده است.
جانشین فرمانده كل سپاه درادامه تصریح كرد: امام راحل ما از قرآن این پیام را به جهان منتقل می‌كند كه دشمنان ما هرچه مكر كنند به خودشان برمی‌گردد. ما این را در عراق، سوریه و یمن دیدیم كه هرچه هزینه كردند، ما سود كردیم و هرچه مكر كردند، به خودشان برگشت. چرا نظام امنیتی اروپا به هم ریخت و داعش و القاعده بلای موسسان آن شدند؟ این سنت الهی است كه مكر دشمنان به خودشان بازمی‌گردد.
جانشین فرمانده كل سپاه درادامه سخنان خود تأكیدكرد: آیا ما باید به دست خود بنای فرهنگ اسلامی و ایرانی را ویران كنیم، این چنین نیست. وقتی رهبری به جوانان اروپا نامه می‌نویسد، یعنی از بحران عمیق شخصیت درآنان آگاه است.
به گفته وی، در آمریكا نیز 23 هزار نفر سالانه و تنها در لس‌آنجلس 400 نوجوان خودكشی می‌كنند و این نشان می‌دهد آنان با سردرگمی اخلاقی مواجهند.
سردارسلامی ادامه داد:500 هزار تا یك میلیون نسخه داروی افسردگی سالانه برای جوانان آمریكایی نوشته می‌شود و این تصویری از جوانان غربی است. تضاد آموزش و تصمیمات خانواده این جوانان را به‌سوی سكولاریسم اخلاقی می‌برد.
وی خاطرنشان كرد: دراین وضعیت رهبری با پیامی نجات‌بخش، اسلام را برای جوانان اروپا معرفی می‌كند.
جانشین فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: اسلام موازنه حقیقی قدرت را برقرار خواهد كرد و تمدن خود را خواهد ساخت و اراده خود را بر دشمن تحمیل خواهد كرد.
اجتمام/1724/7029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انگلیس وامریكا باهدف جهانی سازی زبان انگلیسی درحال قتل عام زبان ها هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X