ارتش الجزایر دستیابی تروریست ها به موشك انداز استینگر را مردود دانست

به گزارش خبرنگار ایرنا، روزنامه غیردولتی «الخیر» الجزایر روز سه شنبه در این باره نوشت: بازرسی از موشك هایی كه ارتش از گروه های تروریستی به غنیمت گرفته، ‌حاكی از آن است كه این موشك ها از نوع استنیگر نیستند، بلكه نوع ابتدایی موشك های زمین به هوایی هستند كه هواپیماهایی كه در ارتفاع كم پرواز می كنند را هدف قرار می دهد.
الخبر به نقل از منابع امنیتی نوشت: گزارش ها، ‌حاكی از این امر است كه تروریست ها درصدد ساختن نسخه ابتدایی موشك های آمریكایی «استنیگر» هستند.
این منبع امنیتی گفت: از مهم ترین گروه های تروریستی كه اقدام به ساخت نسخه نخستین موشك های زمین به هوا كرده، گروه موسوم به «مجلس شورای مجاهدین درنه» است كه شاخه گروه تروریستی القاعده به شمار می رود.
این منبع نظامی الجزایری با متهم كردن یكی از كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس مبنی بر تجهیز انقلابی ها در سال 2011، گفت: سرانجام این كشور عربی با تهدید كشوری اروپایی دست از كمك رسانی موشكی به انقلابی ها كشید.
این منبع الجزایری یادآورشد: كارشناسان آمریكایی گفته اند كه همه استینگر ها در جنگ از بین رفته است و تنها حدود 30 تا 40 عدد خمپاره درحال حاضر وجود دارد.
این درحالی است كه گروه تروریستی القاعده در مغرب عربی، درصدد است تا بالگردها و هواپیماهای مسافربری را هدف حملات خود قرار دهد.
ارتش الجزایر روز جمعه (21 اسفندماه 94) از عملیات موفقیت آمیز علیه گروههای تروریستی در مرزهای این كشور با لیبی خبر داده و افزوده بود: ارتش این كشور در استان «الوادی» (630 كلیومتری جنوب شرق پایتخت) شش سامانه موشكی را ثبت و ضبط كرد كه در آن زمان گمان می رفت، موشك های استنیگر است.
استینگر موشك دوش پرتاب قابل شلیك از روی خودروهای نظامی و حتی بالگرد است كه می تواند یك جسم پروازی را در محدوده چهار هزار و 800 متری و در ارتفاع 180 متر تا سه هزار و 800 متری را هدف قرار دهد.
الجزایر با هدف جلوگیری از قاچاق اسلحه و ورود تروریست ها ٬ هزاران نیروی نظامی را در امتداد مرز 1200 كیلومتری خود با مالی و نیجر در جنوب این كشور و همچنین نزدیكی مرزهای لیبی٬ مستقر كرده است.
خاورم*472**9363**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتش الجزایر دستیابی تروریست ها به موشك انداز استینگر را مردود دانست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X