مشهد میزبان سیزدهمین المپیاد دانشجویان كشور

به گزارش ایرنا مجتبی صدیقی روز سه شنبه در نشست شورای عالی تشكیلاتی این المپیاد در محل سازمان مركزی دانشگاه فردوسی مشهد، گفت: انتظار این است كه حدود شش هزار دانشجو در این رویداد عظیم ورزشی، فرهنگی مشاركت كنند.
وی افزود: از این تعداد، دو هزار و 500 نفر دانشجوی دختر و سه هزار و 500 نفر دانشجوی پسر خواهند بود.
او گفت: سیزدهمین المپیاد دانشجویان دختر 27 تیرماه تا پنجم مردادماه برگزار یم می شود و المپیاد پسران نیز از دهم مرداد آغاز و تا 19 مرداد ادامه خواهد داشت.
وی افزود: مسابقات بخش دختران در هشت رشته والیبال، بسكتبال، فوتسال، تنیس روی میز، دوومیدانی، شنا، تكواندو و بدمینتون و بخش پسران در رشته های مزبور و نیز كشتی آزاد و فرنگی برگزار می شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسابقات باید با رعایت حداكثر استانداردها برگزار شود و روحیه برادری و اخلاق بر فضای آن حاكم باشد.
صدیقی با اشاره به تجربه برگزاری ششمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دانشگاههای كشور در حدود یك دهه پیش در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از آن زمان تاكنون زیرساختهای خوبی در این دانشگاه ایجاد شده كه جمع آن تجربه و این امكانات، برگزاری المپیادی مطلوب را در تابستان امسال نوید می دهد.
او با بیان این كه المپیادهای دانشجویی هر دو سال یكبار برگزار می شود، افزود: در سال های میانی المپیادها، دانشجویان ما در مسابقات جهانی و بین المللی شركت می كنند كه خوشبختانه پارسال رتبه كشور در بین 150 كشور برای نخستین بار تك رقمی شد.
رییس دانشگاه فردوسی مشهد نیز گفت: رسالت دانشگاه تنها انتقال علم نیست بلكه پرورش انسانهای فرهیخته است كه در اداره كشور به بهترین شكل ممكن ایفای نقش كنند.
محمد كافی افزود: این افراد باید بتوانند كار تیمی و دسته جمعی انجام دهند و توانایی گذشت داشته باشند و بسیاری از مهارتهای دیگر را در خود پرورش دهند كه شركت در المپیادها می تواند محملی برای رسیدن به این مقصود در كنار تامین و تضمین سلامت جسمی دانشجویان باشد.
وی گفت: زیرساختهای ورزشی مناسب، سرمایه انسانی و كادر توانمند، در اختیار داشتن تجربه برگزاری ششمین المپیاد، همدلی و وفاق و اعتماد میان دانشگاه فردوسی مشهد و وزارت علوم، نویدبخش برگزاری المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان كشور به بهترین نحو است.
1922/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشهد میزبان سیزدهمین المپیاد دانشجویان كشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X