مشهد سيزدهمين المپياد دانشجويان كشور را ميزباني مي كند

به گزارش ايرنا مجتبي صديقي روز سه شنبه در نشست شوراي عالي تشكيلاتي اين المپياد در محل سازمان مركزي دانشگاه فردوسي مشهد، گفت: انتظار اين است كه حدود شش هزار دانشجو در اين رويداد عظيم ورزشي، فرهنگي مشاركت كنند.
وي افزود: از اين تعداد، دو هزار و 500 نفر دانشجوي دختر و سه هزار و 500 نفر دانشجوي پسر خواهند بود.
او گفت: سيزدهمين المپياد دانشجويان دختر 27 تيرماه تا پنجم مردادماه برگزار يم مي شود و المپياد پسران نيز از دهم مرداد آغاز و تا 19 مرداد ادامه خواهد داشت.
وي افزود: مسابقات بخش دختران در هشت رشته واليبال، بسكتبال، فوتسال، تنيس روي ميز، دووميداني، شنا، تكواندو و بدمينتون و بخش پسران در رشته هاي مزبور و نيز كشتي آزاد و فرنگي برگزار مي شود.
رئيس سازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: مسابقات بايد با رعايت حداكثر استانداردها برگزار شود و روحيه برادري و اخلاق بر فضاي آن حاكم باشد.
صديقي با اشاره به تجربه برگزاري ششمين المپياد فرهنگي، ورزشي دانشجويان دانشگاههاي كشور در حدود يك دهه پيش در دانشگاه فردوسي مشهد گفت: از آن زمان تاكنون زيرساختهاي خوبي در اين دانشگاه ايجاد شده كه جمع آن تجربه و اين امكانات، برگزاري المپيادي مطلوب را در تابستان امسال نويد مي دهد.
او با بيان اين كه المپيادهاي دانشجويي هر دو سال يكبار برگزار مي شود، افزود: در سال هاي مياني المپيادها، دانشجويان ما در مسابقات جهاني و بين المللي شركت مي كنند كه خوشبختانه پارسال رتبه كشور در بين 150 كشور براي نخستين بار تك رقمي شد.
رييس دانشگاه فردوسي مشهد نيز گفت: رسالت دانشگاه تنها انتقال علم نيست بلكه پرورش انسانهاي فرهيخته است كه در اداره كشور به بهترين شكل ممكن ايفاي نقش كنند.
محمد كافي افزود: اين افراد بايد بتوانند كار تيمي و دسته جمعي انجام دهند و توانايي گذشت داشته باشند و بسياري از مهارتهاي ديگر را در خود پرورش دهند كه شركت در المپيادها مي تواند محملي براي رسيدن به اين مقصود در كنار تامين و تضمين سلامت جسمي دانشجويان باشد.
وي گفت: زيرساختهاي ورزشي مناسب، سرمايه انساني و كادر توانمند، در اختيار داشتن تجربه برگزاري ششمين المپياد، همدلي و وفاق و اعتماد ميان دانشگاه فردوسي مشهد و وزارت علوم، نويدبخش برگزاري المپياد فرهنگي، ورزشي دانشجويان كشور به بهترين نحو است.
1922/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشهد سيزدهمين المپياد دانشجويان كشور را ميزباني مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X