نمايش ماز، صميمي است

به گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگي ايرنا، محمدحسين ناصربخت افزود: با صداقت بگويم شايد ابتدا خيلي انتظار نداشتم كه چنين اجرايي ببينم؛ به هر حال چون سالن خانه نمايش بسيار كوچك است و ظرفيت كمي دارد انتظارها هم كمتر است اما نمايش ماز صميميت را در اين سالن به تماشاگر القا كرد.
وي ادامه داد: اين نمايش بازي هاي بسيار خوب و كارگرداني حساب شده اي دارد و نمايشنامه هم پيچش هاي بسيار خوبي دارد و به گونه اي مي توان گفت يك متن مدرن به شمار مي رود و تماشاگر را به خوبي درگير مي كند. اميدوارم با يك تبليغ خوب اين كار ديده شود.
اين پژوهشگر تئاتر عنوان كرد: خيلي خوشحالم كه مي بينم حاج ملا علي (كارگردان نمايش ماز) كه خود مترجم نيز هستند و قبلا سابقه بازيگري هم داشتند، امروز دارند در محلي كه در واقع همه تئاتري ها به نوعي به آن مديون هستند، نمايش خود را اجرا مي كنند؛ اداره تئاتر در دهه هاي 40 و 50 تئاتر جديد ما را شكل داده و يكي ازمكان هايي بوده كه تئاتر امروزه ما از آن برخاسته است.
وي بيان كرد: بعد از كودتاي 28 مرداد كه تئاتر يك ضربه اساسي خورد با تشكيل اداره تئاتر، تئاتر ما جاني دوباره گرفت و بيشتر بزرگان ما همچون علي نصيريان، عزت الله انتظامي، محمدعلي كشاورز و جمشيد مشايخي كه هنوز هم داريم به آنان افتخار مي كنيم، كار خود را از اين مكان آغاز كرده اند.
به گزارش روابط عمومي اداره تئاتر و خانه نمايش ، ناصربخت در پايان گفت: اميدوارم كه اداره تئاتر با اتفاقات خوبي كه در آن رخ مي دهد به آن جايگاه پيشين خود دوباره دست پيدا كند؛ هر چند كه شايد آن راه و رسم گذشته در اين اداره ديگر جايي نداشته باشد؛ اما هنوز هم بيشتر نمايشي هايي كه روي صحنه مي بينيم مديون اداره تئاتر هستند؛ چون تمرين هاي اوليه خود را در اين اداره آغاز مي كنند و اميدوارم سالن خانه نمايش هم آن جايگاه ويژه خود را با اجراهاي خوب و حرفه اي پيدا كند.
«ماز» به معناي هزارتو و پيچ در پيچ بودن است كه در انگليسي به آن «لابيرنت» مي گويند؛ انتخاب اين نام نيز در راستاي فضاسازي اثر و داستان تو در تويي است كه روايت مي شود. نمايش ماز داستان ژاله و فرزانه، نويسندگان يك نشريه، است. اين دو بايد داستاني براي چاپ بنويسند؛ اما هركدام دغدغه هاي ذهني متفاوتي دارند. يكي از آنها عاشق مدير نشريه است و ديگري را براي خود رقيب مي داند و ديگري آرزوي سردبير شدن در سر دارد؛ اما او هم ديگري را رقيب خود مي داند.
اين نمايش به نويسندگي و كارگرداني علي حاج ملا علي و ايفاي نقش مرتضي اميري، بيتا بزم آور، نيلوفر بيرامي، حامي صديق مقدم و حامد عباسپور هر روز به جز شنبه ها، ساعت 19 در خانه نمايش اداره تئاتر ميزبان علاقه مندان است.
فراهنگ**9362**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمايش ماز، صميمي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X