خلق اثر فاخر نيازمند داشتن خلاقيت است

به گزارش عصر سه شنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا ، اين نشست با حضور مرجان فولادوند شاعر و نويسنده و فرهاد حسن زاده نويسنده پژوهشگر و روزنامه نگار چگونگي نزديكي من نويسنده ، شخصيت و من خواننده نقد و بررسي شد.
نويسنده كتاب كودك و نوجوان گفت: خلق اثر فاخر نيازمند داشتن خلاقيت ، تجربه و جستجو براي شناخت موضوع و تعريف آن در يك قالب جديد است.
فولادوند افزود: بخشي از آفرينش يك اثر هنري محصول ناخودآگاه نويسنده است. افرادي كه با تهديب نفس و تلاش با ذات جهان هماهنگ مي شوند آثاري توليد مي كنند كه مطلوب ذات ناخودآگاه انسان ها است و براي آنان جذاب است.
فولادوند گفت: نويسنده با تلاش و تحقيق و با استفاده از ذات ناخودآگاه خود مي تواند يك واقعه را به اثري بزرگ تبديل كند.
فرهاد حسن زاده نويسنده نيز گفت: نويسنده بايد از من بزرگسالي رها شده و به من كودكي نزديك شود تا داستانش براي مخاطب باورپذير و جذاب باشد.
وي ادامه داد: بعضي از نويسندگان در مقطع سني خاصي مي مانند و در آن فضا قهرمان پروري مي كنند . نزديك شدن نويسنده و شخصت داستان بايد به همزاد پنداري منجر شود تا اين همزاد پنداري به خواننده اثر نيز انتقال يابد.
حسن زاده گفت: رفت و برگشت از من نويسنده به من شخصت داستان كار آساني نيست. اين كار سخت و گاهي فرسايشي است.
حسن زاده افزود: واقعه بزرگ به تنهايي براي خلق اثر كافي نيست در كنار آن به خلاقيت بزرگ هم نياز داريم.
از فرهاد حسن زاده تا كنون 80 اثر منتشر شده است. آخرين اثر وي كتابي با عنوان زيبا صدايم كن توسط كانون پرورش كودكان و نوجوانان منتشر شده است.
رمان خاطرات خون آشام عاشق اين نويسنده از پرفروش ترين كتاب هاي بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران است.
از مرجان فولادوند نيز تا كنون 12 اثر منتشر شده است.
آخرين اثر وي كتابي با عنوان ژين ژان بر مرغ نوروزي است . كتاب آرش حكايت تير انداختن مرد قصه گوي اين نويسنده از سوي دفتر بين المللي كتاب براي نوجوانان (آي . بي .بي . واي) جزو 10 كتاب برتر جهان در سال ميلادي گذشته انتخاب شده است.
فراهنگ ** 1293**1540**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خلق اثر فاخر نيازمند داشتن خلاقيت است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X