نزديك كردن هنرمندان به مطالعه /اركستر تعطيل نمي شود

علي مراد خاني عصر سه شنبه در حاشيه بازديد از بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا مستقر در اين نمايشگاه افزود: فضاي بوجود آمده بسيار عالي و جاي خرسندي دارد كه اهالي فرهنگ و هنر و ادب و قلم در يكجا گرد هم آمده اند.
وي با بيان اينكه اينگونه نمايشگاهها نبايد فقط مختص كتاب باشد گفت: مي توان در كنار ناشران و عرضه و نمايش كتب، كارهاي هنري مانند اجراي كنسرت موسيقي، تئاتر، هنرهاي تجسمي و... نيز انجام داد.
به گفته وي از اين طريق مي توان هنرمندان عرصه هاي مختلف حوزه هنري را به اين رويداد بزرگ فرهنگي دعوت و نسبت به تشويق و ترغيب آنها براي اجرا و ارائه آثارشان اقدام كرد.
وي استقبال از نمايشگاه را خوب و چشمگير توصيف كرد و گفت: حضور اين جمعييت انبوه آنهم در روزهاي مياني هفته نشانگر اقبال خوب اين رويداد بزرگ فرهنگي كشور است.
معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاداسلامي در عين حال اظهار داشت: مردم عزيز ايران همواره با فعاليتهاي فرهنگي و هنري عجيين بوده و مورد استقبال قرار داده اند.

* همه چيز عالي است
معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در پاسخ به اين سوال ايرنا در خصوص فخرالديني اظهار داشت: در بين هنرمندان اين اتفاق‌ها طبيعي است. قبلا هم مشابه موارد اين چنيني را داشته‌ايم. در حال حاضر هم مشكلي وجود ندارد.
مرادخاني با اشاره به نشست آخر شوراي اركسترها كه با ترك فخرالديني و رهبري همراه شده بود، تصريح كرد: قبلا هم مشابه موارد اين چنيني را داشته‌ايم در آينده نيز احتمالا با اتفاقات اين چنيني مواجه خواهيم شد. در حال حاضر هم مشكلي وجود ندارد و همه چيز عالي است.
به گفته وي، قراردادها تا منعقد شوند و فعاليت‌ها به سامان برسند كمي زمان بر است به هر حال در ابتداي سال قرار داريم و هنوز دولت بودجه‌ها را ابلاغ نكرده است.
معاون وزير ارشاد تاكيد كرد كه تمامي اين موارد هم در زمان خودش انجام مي‌شود و در حال حاضر نيز اركستر هم در شرايط خوبي بسر مي برد.
به گفته وي بودجه خوبي را گرفتيم كه خوشبختانه اين بودجه هم در مجلس تصويب شد و شرايط هم به گونه‌اي پيش خواهد رفت كه بتوانيم بودجه امسال اركسترها را بدون هيچ مشكلي تامين و پرداخت كنيم.

* كار تعطيل نمي شود
معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاداسلامي در ادامه درباره صحبت هاي اخير علي رهبري رهبر اركستر ملي نيز گفت: اركستر همه كارهايش انجام شده و اگر كسي از اركستر بياد بيرون اركستر تعطيل نمي شود.
مرادخاني ادامه داد: اركستر يك سازمان است و شايد با آمد و شد آدم ها تغييرات لحظه اي داشته باشد ولي وظيفه ما اين است كه اركستر را سر پا نگه داشته و تلاش داريم اينگونه اتفاقات تاثيري در اركستر نگذارد.

* دستگيري چند بازيگر
وي همچنين در پاسخ به سوالي در مورد برخي خبرها در باره دستگيري تعدادي از بازيگران اظهار داشت: نظر قاضي و دادگاه ممكن است آنچه در افكار عمومي مطرح شده نباشد و نوع موضع گيري در دادگاه در اين خصوص تعيين كننده است.
مرادخاني تصريح كرد كه هنرمند بايد از موقعيت اجتماعي اش به خوبي استفاده كند و اگر مشكلي در اين زمينه وارد شود كه در حرفه اش هم تاثير گذار باشد بايد اصلاح شود.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران تا 25 ارديبهشت 95 در مجموعه شهر آفتاب ميزبان علاقه مندان و دوستداران كتاب و كتابخواني است.
فراهنگ**1355**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نزديك كردن هنرمندان به مطالعه /اركستر تعطيل نمي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X