ضرورت انتقال مفاهيم ايثار و شهادت به نسل جوان

به گزارش ايرنا، حميدرضا عسگري مورودي عصر سه شنبه در جلسه هماهنگي برگزاري مراسم حماسه سوم خرداد و آزادسازي خرمشهر كه در سالن شهداي البرز استانداري البرز برگزار شد، با اشاره به اينكه موضوع خرمشهر و مقاومت 34 روزه ابتداي جنگ و سپس فتح عظيم آن با ايمان رغم خورد، افزود: شايد آن نسل اكنون وجود نداشته باشند اما پرداختن به اين فتح و حماسه عظيم با وجود تمام توانمندي هاي دشمن و پشتيباني عرب و غرب از آنها اتفاق افتاد.
وي ادامه داد: با توجه به گفتماني كه ايران در دنيا ارائه كرده همواره در معرض تعارض است از اين رو پرداختن به دوران دفاع مقدس و به خصوص حماسه فتح خرمشهر براي تكليف گرايي و باورمندي همه اعصار ضروري است.
عسگري مورودي با اشاره به اينكه سوم خرداد به عنوان سمبل مقاومت و پايداري ملت ايران در تاريخ ماندگار شد، اضافه كرد: هر دستگاه به فراخور مسئوليت و توانايي خود در اين ايام وظايفي دارد كه اهم آن لزوم تسري اين موضوع به محيط هاي علمي و دانشجويي است.
وي گفت: بايد نشست هاي تخصصي در دانشگاه ها با موضوع فتح خرمشهر و نقشي كه در همه ابعاد كشور داشت برگزار شده و براي نسل جديد فرهنگ ايثار و شهادت تبيين و تشريح شود.
مدير كل امور اجتماعي استانداري البرز با اشاره به اينكه بسياري از برنامه ها تنها جنبه دوره خاطرات براي نسل گذشته را دارد، افزود: بايد به دنبال برنامه و راهكاري براي انتقال ارزش هاي گذشته به نسل جديد بود.
وي با بيان اينكه هنر نقش بسزايي در تبيين مفاهيم ارزشمند جنگ ايفا مي كند، افزود: ضرور دارد روند عرفي ما به يك جريان معرفتي برود در اين رابطه مي توان از ابزاري كاربردي مانند سينما و تلوزيون بهره برد.
اهميت برنامه ريزي صحيح براي اجرايي برنامه هاي سوم خرداد
مشاور استاندار البرز در امور حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس در اين نشست با اشاره به اينكه بايد در اين برهه زمان به سوم خرداد عمليات بيت المقدس و آزاد سازي خرمشهر نسبت به سال هاي گذشته توجه بيشتري داشت، گفت: اين موضوع امسال به جد مورد تاكيد مقام معظم رهبري قرار گرفته است.
سردار ابوالفضل اسلامي افزود: عمليات بيت المقدس 2 يكي از عمليات هاي پيروز و سرنوشت ساز در دفاع مقدس بود كه منجر به آزاد سازي خرمشهر شد.
وي با بيان اينكه ادارات و سازمان ها بايد براي اين ايام برنامه هاي خود را اعلام كنند، ادامه داد: برنامه ريزي هاي صورت گرفته در اين نشست اجرايي شده و 10 روز پس از پايان مراسم گزارش عملكرد به رده هاي بالاتر ابلاغ مي شود.
سردار اسلامي گفت: استان البرز در 8 سال دفاع مقدس نقش بسيار مهمي را ايفا كرده و بر افتخارات خود افزوده است از اين رو ضرورت دارد كه دستاوردهاي مهم آن دوران به نسل جوان منتقل شود.
وي با اشاره به كوتاهي مسئولان دستگاه هاي اجرايي استان در تبيين و تبليغ حماسه سوم خرداد عنوان كرد: امسال با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري و ابلاغ رييس جمهور بايد برنامه ريزي بهتري صورت گيرد و ما به عنوان مسئول وظيفه داريم براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت تلاش كنيم.
در اين نشست ادارات كل آموزش و پرورش، كتابخانه ها و ساير دستگاه هاي اجرايي برنامه هاي خود را اعلام كردند.
1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت انتقال مفاهيم ايثار و شهادت به نسل جوان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X