علی لاریجانی دوباره رئیس است/ مجلس دهم دست اصول‌گرایان است

محمد رضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: تصور نمی‌کنم تفاهم بر سر ریاست مجلس دهم صورت بگیرد و اعتقاد دارم مشخص شده که رئیس مجلس دهم لاریجانی است.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست‌خبری که عصر امروز(سه‌شنبه) در محل دفتر جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد، در ابتدا و در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم، درباره اینکه به نظر شما ترکیب مجلس آینده و بحث ریاست آن به چه شکل خواهد بود؟ خاطرنشان کرد: در رابطه با تشکیل فراکسیون‌ها به عهده خود اعضای منتخب مجلس دهم است و طبیعی است که رقابت جدی بین افرادی که در انتخابات توفیقاتی داشته‌اند، وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌های اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در هفته جاری، تاکید کرد: درباره اعداد و ارقامی که از حاضرین در همایش‌ها منتشر می‌شود بعضی وقت‌ها و بعضی جاها ممکن است اغراق کنند، خود نماینده‌ها و منتخبان در حال برآورد یارگیری هستند و درباره این مسائل صحبت کردن سخت است، اما به ذهنم می‌رسد که دو فراکسیون فعال خواهند بود، یکی فراکسیون اصلاح‌طلبان و دیگری فراکسیون اصولگرایان که مستقلین را هم دربرمی‌گیرد.

باهنر در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار تسنیم درباره اینکه همان‌طور که قبل از انتخابات پیش‌بینی کردید مجلس دهم اصولگرا خواهد بود و همچنان این نظر را دارید؟ گفت: من همان تحلیل قبل از انتخابات مجلس دهم را دارم، مجلس دهم دست اصولگرایان است، اما اصلاح‌طلبان نیز فراکسیون پرعددی دارند، اما خواهش ما این است که منتخبان مجلس بیشتر بر روی کارهای مجلس تمرکز کنند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری اضافه کرد: سال 95 سال اقتصاد مقاومتی است و حتما در پایان امسال دولت و مجلس باید کارنامه موفقی ارائه بدهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه در موارد متعددی شاهد نقض برجام از طرف آمریکا و غرب بوده‌ایم، اما دولت صحبت از برجام 2 و 3 می‌کند و به نظر شما وقت آن نرسیده که دولت نقض برجام را اعلام کند؟ پاسخ داد: بارها مقام معظم رهبری تاکید فرمودند سابقه طرف مذاکره نشان داده که به تعهداتش پایبند نیست و در عمل هم مشخص است، آنها دنبال بهانه هستند و اقدامات‌شان را به تاخیر می‌اندازند و همچنین بحث‌های حقوقی که ارتباطی به برجام ندارد را مطرح می‌کنند.

باهنر ادامه داد: اما اینکه وقت آن رسیده که به آن نقطه رسیده‌ایم که زیر برجام زده شده، هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به ادعاهای مقامات غربی درباره آزمایش‌های موشکی ایران تصریح کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که افزودن توان موشکی ارتباطی به برجام ندارد و ما قبل از امضای برجام و بعد از آن هم بر روی این مورد تاکید کردیم، البته بعضا مدعی هستند آزمایش‌های موشکی ایران نقض برجام است، اما به صورت رسمی اعلام نکردند.

باهنر تصریح کرد: همواره گفته‌ایم هر جا که مصلحت بدانیم آزمایش موشکی انجام می‌دهیم و قدرت موشکی خودمان را افزایش خواهیم داد.

وی با اشاره به برداشت 2 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران گفت: ما قبلا دزدی دریایی و دزدی هواپیما دیده بودیم، اما چنین دزدی ندیده بودیم، برداشت 2 میلیارد دلار از اموال ملت ایران خلاف همه قوانین بین‌المللی است. اینکه دادگاهی در کشوری امانت‌های یک کشور را مصادره کند هیچ چیزی به جز دزدی سرگردنه نیست و ما از طریق مجامع بین‌المللی و دادگاه لاهه این اقدام را دنبال می‌کنیم.

باهنر تاکید کرد: در شورای عالی امنیت ملی کمیته‌ای درباره برجام فعال بوده و آن را رصد می‌کند و اگر به آن نقطه عطس برسیم که برجام نقض شده آن را اعلام می‌کنیم.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره ریاست محمدرضا عارف و علی لاریجانی در مجلس دهم، اظهار داشت: انگشت اشاره به سمت این دو نفر است و تا آنجایی که ما رصد کرده‌ایم فرد دیگری برای ریاست مجلس مطرح نیست، اما در مورد اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد و اینکه تفاهمی انجام شود معمولا در این سطح تفاهمی نمی‌شود، معمولا در سال اول تشکیل مجلس فراکسیون‌ها می‌خواهند وزن‌کشی کنند و فکر می‌کنیم دو نفر برای ریاست در صحن علنی مطرح خواهند شد.

باهنر خاطرنشان کرد: فراکسیون‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب در حال فعالیت هستند و تصورم این است تقریبا وضعیت روشن شده و فکر می‌کنم ریاست آقای لاریجانی ادامه پیدا می‌کند.

وی درباره سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه اصولگرایان در تهران شکست سنگینی خورده‌اند و برخی‌ها به مردم تهران توهین کردند و آقای حدادعادل دولت را متهم به دخالت در انتخابات کرده است، گفت: فکر می‌کنم در انتخابات تهران دو قدم روبه جلو داشتیم. همه طرف‌های انتخابات باور کردند که مطالبات‌شان را پای صندوق رای جستجو کنند، مانند داستان لشکرکشی فتنه 88 که هزینه سنگینی داشت، الحمدالله خود فتنه‌گران به این نتیجه رسیدند که راه‌شان لشکرکشی خیابانی نیست.

باهنر افزود: در تهران مردم به امضاکنندگان لیست رای دادند نه افراد که این هم قدم مهمی است. در مورد شکست قطعی اصولگرایان در تهران باید گفت که آرای اصولگراها به صورت مطلق و نه نسبی از دوره نهم بیشتر بود، اما در یک مسابقه اصلاح‌طلبان رای آوردند و اصولگرایان هم نتیجه را پذیرفتند و الحمدالله در میان اصولگرایان کسی را نداشتیم که غلط‌های سال 88 را تکرار کند.

نایب رئیس مجلس نهم درباره ادعای شکایت حدادعادل درباره نتیجه انتخابات بیان داشت: این مطلب از قول ایشان نقل شده و نه خودشان و وزارت کشور هم مدرکی از طرف آقای حداد عادل دریافت نکرده‌اند.

باهنر تاکید کرد:‌در سال 88 به فتنه‌گران گفتیم که مسیر قانونی را طی کنید، شکایت کردن حق همه است و هنوز هم مرحله دوم انتخابات به تایید نهایی نرسیده، مطرح کردن شکایت اوج رعایت قانون است آن چیزی بی‌قانونی است که لاستیک‌ها را در خیابان آتش بزند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره دریافت حقوق‌های کلان مدیران بیمه‌ای، اظهار داشت: در مورد حقوق‌های نجومی اشکالاتی در نظام پرداخت کشور داشته‌ایم، دیروز در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بودیم و گزارش دادم. این حقوق‌ها مربوط به 10 ماه اضافه‌کاری بوده که با روش خودشان محاسبه کرده بودند و یک جا پرداخت کردند که همین اقدام هم تخلف است، البته در رسانه‌ها گفته شد که حقوق مستمر پرداخت می‌شده، اما این پرداخت مقطعی بوده که باز هم تخلف است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اصولگرایان در ایام انتخابات از آقای لاریجانی حمایت نکردند، حالا چه اتفاقی افتاده که از ریاست وی حمایت می‌کنید؟ گفت: بنده به عنوان دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و رئیس جبهه پیروان باید بگویم که ما از لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در آن لیست آقای لاریجانی هم بود حمایت کردیم، البته بعضی نیروها ممکن است نظر شخصی خودشان را اعلام کرده باشند، اما جامعه اصولگرایی از آقای لاریجانی حمایت کردند.

باهنر در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه انتقاداتی نسبت به شما درباره ترکیب لیست اصولگرایان وجود داشته است، تصریح کرد: به هر حال برخی‌ها علاقه داشتند که در لیست باشم ما وقتی به 60 نفر رسیدیم و می‌خواستیم 30 نفر را انتخاب کنیم احساس ناراحتی کردیم، اما بالاخره مجبور بودیم به 30 نفر در لیست قرار بگیرند، ممکن است بعضی گلایه‌های شخصی وجود د اشته باشد اما گذراست.

وی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه قرار است شخص دیگری جانشین شما در جبهه پیروان شود، گفت: اگر به جمع‌بندی برسند که کسی جای من باشد حتما استقبال می‌کنم، اما این شایعه از طرف شما مطرح می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای نشست‌خبری خود ضمن محکومیت عاملان شهادت رزمندگان در خان‌طومان سوریه، اظهار داشت: قطعا حزب‌الله و سربازان امام زمان(عج) این اقدام را جبران خواهند کرد و آنها را به سزای اعمال‌شان خواهند رساند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علی لاریجانی دوباره رئیس است/ مجلس دهم دست اصول‌گرایان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X