كنفرانس سه جانبه تبادل دانش بين ايران، فرانسه و آلمان در اصفهان پايان يافت

رئيس اين كنفرانس روز سه شنبه به ايرنا گفت: اين همايش در راستاي اجرايي شدن تفاهمنامه همكاري علمي بين دانشگاه هاي اصفهان، استراسبورگ فرانسه و فرايبورگ آلمان برگزار شد.
سيدكميل طيبي اضافه كرد: اين كنفرانس پيش درآمدي براي برگزاري دومين همايش در سال 2017 در استراسبورگ و سومين همايش در سال 2018 در فرايبورگ خواهد بود.
استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان خاطرنشان كرد: 44 مقاله در اين كنفرانس با موضوع هايي نظير اقتصاد، هنر، باستان شناسي، علوم طبيعي، تاريخ و غيره ارائه شد و هيات داوران در روزهاي آينده 30 مقاله برتر را برمي گزيند تا در قالب كتاب چاپ شود.
وي ادامه داد: بررسي پيشينه تعاملات علمي، فني، فرهنگي، سياسي و اقتصادي بين كشورهاي ايران، فرانسه و آلمان و تبادل نظر دانشمندان، صاحبنظران و فرهيختگان كشورهاي مذكور براي ارتقاي همكاري ها نيز از ديگر نكات قابل توجه اين كنفرانس بود.
دانشگاه استراسبورگ(Strasbourg) در شهر استراسبورگ ايالت آلزاس كشور فرانسه، بزرگترين دانشگاه اين كشور با 43 هزار دانشجو و بيش از چهار هزار پژوهشگر است.
دانشگاه فرايبورگ(Freiburg) نيز بعنوان يكي از دانشگاه هاي برتر و بزرگ آلمان با 21 هزار دانشجو از قديمي ترين دانشگاه هاي اروپا به شمار مي آيد.
دانشگاه اصفهان با 70 سال قدمت بعنوان يكي از دانشگاه هاي جامع و برتر كشور داراي حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هيات علمي است.
اصفهان دومين استان دانشگاهي كشور با 176 مركز آموزش عالي و 330 هزار دانشجوي در حال تحصيل است.
ت / 6027/6020

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كنفرانس سه جانبه تبادل دانش بين ايران، فرانسه و آلمان در اصفهان پايان يافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X