رفتار گروهك تروريستي داعش، مسلمان كشي است

به گزارش روز سه شنبه ايرنا، آيت الله سيدرضا تقوي در آئين عمامه گذاري طلبه هاي حوزه علميه امام جعفر صادق(ع) در قشم، افزود: اين در حالي است كه در اين جنگ ها حتي يك گلوله به سمت رژيم صهيونيستي شليك نشده است.
وي كشتار مسلمانان، تخريب آثار تاريخي و مساجد توسط گروهك تروريستي داعش را مورد نكوهش قرار داد و بر ضرورت برخورد با اين گروهك منحرف از دين، تاكيد كرد.
آيت الله تقوي اظهار كرد: فرهنگ اسلامي در طول تاريخ به وسيله روحانيت ساخته و ترويج شده و لباس روحانيت، لباس هدايت، تفسير و تبليغ معارف ديني است.
وي اضافه كرد: در اين ميان يكي از نهادهاي مولد فرهنگ، حوزه علميه است و روحانيان بايد شناخت خوبي از فرهنگ داشته باشند.
آيت الله تقوي شناخت دقيق و عميق از دين را شرط لازم براي روحانيت دانست و افزود: فردي كه مي خواهد پرچمدار جمعي شود، بايد يك سر و گردن از همه افراد جامعه بالاتر باشد.
رئيس شوراي سياست گذاري ائمه جمعه كشور با بيان اينكه ارتباط علم و عمل بايد قوي و درهم آميخته باشد، افزود: روحانيان بايد به عنوان جانشينان پيامبر (ص)، پرهيزگار و خداترس باشند.
وي روشن شدن چراغ تقوا در دل و شناخت خوب از معارف ديني را ضرورت طلبگي دانست و اضافه كرد: بايد در تعليم و تزكيه موفق باشيم و با قلم و بيان از مرزهاي اعتقاديمان پاسداري كنيم.
آيت الله تقوي ادامه داد: اگر بدعتي در دين ايجاد شود، بايد عالمان به ميدان عمل بيايد و با آن بدعت برخورد و در مقابل انحراف ها ايستادگي كنند.
وي مردمي بودن را از صفت هاي بارز روحانيت برشمرد و گفت: جريان روشن فكري هيچگاه نتوانست در ايران مورد پذيرش مردمي قرار بگيرد؛ چرا كه ادبيات اين قشر با مردم از بالا به پايين است.
آيت الله تقوي، قدرت يك فتوا را از بمب هسته اي خطرناك تر دانست و افزود: امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب از همين حجره ها بيرون آمدند و مردم را در مسير آزادي خواهي راهنمايي كردند.
به مناسبت ولادت با سعات امام حسين(ع) سومين دوره از آئين عمامه گذاري طلبه هاي حوزه علميه امام جعفر صادق(ع) قشم برگزار و در آن 9 طلبه به جمع طلبه هاي اين حوزه علميه پيوستند تا مجموع آنها به 44 طلبه افزايش يابد.
7275/2090/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رفتار گروهك تروريستي داعش، مسلمان كشي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X