استاندار اصفهان: از ديدگاه ما همه 20 نماينده استان در مجلس انتخاب شده اند

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از روابط عمومي استانداري اصفهان، رسول زرگرپور در گردهمايي فرمانداران استان گفت: دور دوم انتخابات در دو حوزه انتخابيه استان نيز با صحت و سلامت كامل برگزار شد.
دوره دوم انتخابات در دو حوزه انتخابيه باقي مانده استان اصفهان يعني 'سميرم' و
'شهرضا و دهاقان' اخيراً برگزار شد.
استاندار اصفهان با بيان اينكه تاكنون براي 17 منتخب مردم استان در مجلس اعتبارنامه صادر شده است، افزود: دو منتخب دور دوم نيز منتظر تاييد صحت انتخابات هستند و اميدواريم در باره نفر پنجم اصفهان نيز هرچه سريعتر تصميم گيري شود.
به گزارش ايرنا، آراي چهار نفر از پنج نماينده شهرستان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي تاييد اما آراي مينو خالقي نفر سوم منتخب اين شهرستان در مجلس از سوي شوراي نگهبان تاييد نشده است.
زرگرپور افزود: وزير كشور روزانه اين موضوع را با جديت پيگيري مي كند و هيچ شخصي به اندازه وزير كشور پيگيري جدي اين موضوع نيست كه قابل تقدير است.
استاندار اصفهان اظهار اميدواري كرد كه با تصميم خداپسندانه اي كه گرفته مي شود شاهد كمترين هزينه هاي اجتماعي در استان باشيم.
وي در ادامه با اشاره به نامگذاري امسال توسط مقام معظم رهبري به نام 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' و همچنين تاكيدات رياست جمهوري در اين زمينه گفت: وظيفه ما اين است كه اهميت ويژه اي به تحقق اين شعار بدهيم و در راستاي اجرايي كردن آن بكوشيم تا خواست مقام معظم رهبري محقق شود.
مدير ارشد استان اصفهان افزود: تقريبا هيچ مسئولي در كشور وجود ندارد كه دغدغه اقتصادي نداشته باشد و اصلي ترين مشكل دولت نيز مسائل اقتصادي است و دولت تمام عزم خود را جرم كرده است تا اقتصاد مقاومتي را بعنوان راه حل اساسي حل مشكلات اقتصادي اجرايي كند.
زرگرپور با اشاره به اينكه در دو سال و نيم گذشته دولت تورم 45 درصد را به 11 درصد رسانده است، افزود: اميدواريم تا پايان سالجاري تورم تك رقمي شود و اين اقدام بسيار بزرگي خواهد بود.
وي افزود: اقدامات زيادي تاكنون براي خروج از ركود سنواتي كه بدليل عملكرد دولت قبل بسيار بيشتر، عميق تر و گسترده تر شده، صورت گرفته و دولت تدبير و اميد كوشيده است كه در مرحله اول ركود را متوقف و در مرحله دوم به سمت رونق حركت كند.
وي اضافه كرد: سال گذشته برغم اينكه 60 هزار شغل ايجاد شد ولي تا پايان سال حدود 20 هزار نفر از بيمه بيكاري استفاده كردند كه نشان مي دهد بايد به اقتصاد مقاومتي با دقت ويژه اي پرداخته شود.
استاندار اصفهان با اشاره به تحقيقات دو ساله خود و برخي از اساتيد دانشگاه و تعدادي از صاحبنظران در پنج سال قبل گفت:‌ اين تحقيقات در 12 كارگروه در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي در بخش هاي مختلف انجام شده است.
وي با اشاره به اينكه دولت طي يكسال گذشته حجم وسيعي از اين اقدامات را انجام داده است، تصريح كرد: 12 برنامه اقتصاد مقاومتي از سوي دولت تدوين شده است كه مي توان به برنامه ملي ارتقاء بهره وري، پيشبرد برونگرايي اقتصاد، ارتقاي توان توليد ملي، عدالت بنيان كردن اقتصاد، برقراري انضباط مالي در بخش عمومي و قطع وابستگي بودجه به نفت اشاره كرد.
زرگرپور اضافه كرد: برنامه ملي گفتمان سازي و فرهنگ سازي اقتصاد مقاومتي، شفاف سازي و سالم سازي اقتصاد، توسعه ظرفيت توليد نفت و گاز و تكميل زنجيره پايين دستي و توسعه بازار، هدفمندي يارانه ها و مردمي كردن اقتصاد، هدفمندسازي يارانه ها و سياست هاي پولي و ارزي از ديگر برنامه هايي است كه در قالب اين 12 برنامه تعيين شده است.
وي به برگزاري جلسات اقتصاد مقاومتي به صورت هفتگي در استان نيز اشاره كرد و گفت:‌ نظام يكپارچه پيشبرد و پايش اقتصاد مقاومتي(نيپا) و شاخص هاي ارزيابي ابلاغ شده است.
به گزارش ايرنا ، استاندار اصفهان همچنين امروز در بازديد از خانه هاي تاريخي شهر اصفهان گفت: با تمام توان از تبديل خانه هاي تاريخي به اقامتگاه هاي گردشگري با حفظ هويت آنها، حمايت خواهيم كرد.
زرگرپور افزود: حمايت از مرمت، احياء و بهره برداري از خانه هاي تاريخي با رويكرد گردشگري ضروري است.
وي با اشاره به اينكه يكهزار خانه تاريخي در اصفهان ستاره دار شده اند، افزود: اين خانه ها مربوط به دوره هاي صفويه، قاجاريه و پهلوي اول است كه تحت نظارت اداره كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي است.
وي بر اولويت بندي اين خانه ها براساس ارزش هاي معماري، تزيينات و محل قرارگيري بمنظور بازسازي تاكيد كرد و گفت:‌استقبال از بازسازي اين خانه ها براي مديريت استان مهم است و مي تواند نقش مهمي در مسائل فرهنگي، رونق گردشگري و اقامت مسافران داشته باشد.
استاندار اصفهان خطاب به مسئولان ميراث فرهنگي گفت: همانگونه كه اين مجموعه هاي تاريخي داراي طرح مرمت بر اساس اصول علمي است، لزوم برنامه ريزي با حضور نهادهايي همچون شهرداري براي احياء و ساماندهي محوطه هاي پيرامون اين مجموعه هاي تاريخي نيز مانند خود بنا بيش از هر زمان ديگر احساس مي شود.
استاندار اصفهان با تاكيد براينكه شهرداري بايد ضوابط ساخت و ساز را در محدوده خانه هاي قديمي رعايت كند، افزود:بايد با جلب همكاري تمام دستگاه هاي مرتبط نهضتي بزرگ در راستاي احياء خانه هاي تاريخي اصفهان راه اندازي شود .
رسول زرگرپور خاطرنشان كرد: آماده هرگونه همكاري براي احياء خانه هاي تاريخي و تبديل آنها به اقامتگاه هاي گردشگري و مجموعه هاي پذيرايي با حفظ هويت هستيم.
وي افزود: در كارگروه هاي مختلف گردشگري و كميسيون هاي مربوطه در چارچوب قانون بايد مشكلات پيش روي سرمايه گذاران و فعالان بخش خصوصي در گردشگري استان برطرف و شرايط براي ورود هرچه بيشتر سرمايه گذاران بمنظور ايجاد زيرساخت هاي گردشگري استان تسهيل شود.
وي گفت: با مرمت خانه هاي تاريخي و تبديل آنها به اقامتگاه هاي سنتي، نه تنها به توسعه متوازن گردشگري كمك مي كنيم، بلكه هرگونه فعاليت از اين طريق، به حفظ ميراث كهن فرهنگي نياكان مي انجامد.
استاندار اصفهان از خانه هاي تاريخي دهدشتي، شيران، اقامتگاه سنتي كيانپور، خانه شيخ بهايي و خانه مجدالعلماء بازديد و با سرمايه گذاران حوزه گردشگري گفتگو كرد.
د / 6027/6020

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار اصفهان: از ديدگاه ما همه 20 نماينده استان در مجلس انتخاب شده اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X