5.6میلیارد یورو بودجه برای ایجاد منطقه پاك در پارس جنوبی اختصاص یافت

«علی احمدی» در جمع خبرنگاران گفت:نخستین طرح جامع توسعه پایدار در پارس جنوبی همسو با توسعه هماهنگ منطقه با برنامه ‌های بلندمدت توسعه در كشور اجرا می‌شود.
احمدی افزود: نخستین برنامه، دستیابی به نخستین پالایشگاه پاك كشور در پالایشگاه دوم (فازهای ٢ و ٣) است كه در صورت همراهی لازم ذینفعان، در دو سال آینده اجرا می شود.
وی درباره اجرای پروژه بازیافت و مصرف گازهای فلر این پالایشگاه ادامه داد: مراحل اجرای این مناقصه با فرایندی به نسبت طولانی به پایان رسید و منتظر اعلام كمیسیون مناقصه های شركت ملی نفت ایران برای انتخاب برنده آن هستیم.
مجری طرح توسعه پایدار صنعت نفت ادامه داد: هدف از اجرای این طرح ها، انتقال فناوری برای اجرای پروژه‌های آینده، بكارگیری توان داخلی و تلفیق توان و ظرفیت شركت های خارجی با شركت های داخلی است.
طرح جامع توسعه پایدار صنعت نفت در هیات مدیره شركت ملی نفت تصویب شده است.
احمدی گفت: رویكرد اصلاح و تكمیل واحدهای موجود (در حال بهره‌برداری و ساخت) را تعقیب می كنیم تا تاثیرگذاری محیطی خود را در یك دوره مشخص بتدریج اصلاح و تكمیل كنیم.
به گفته وی، در این فرایند اقدام هایی مانند مطالعه و بررسی چگونگی توقف آلایندگی گازهای فلر پالایشگاه ها، پتروشیمی‌ها و دیگر صنایع مستقر در منطقه، بازیافت گازهای فلر منطقه و تبدیل آنها به انواع انرژی های قابل انتقال و مصرف محلی، مطالعه، بررسی و اجرای پروژه‌های لازم برای جمع آوری پساب های صنعتی پالایشگاه ها و تصفیه آنها و اجرای پروژه ‌های پایداری بخش به جامعه شهری منطقه عسلویه و مناطق اطراف آن به چشم می خورد.
به گزارش ایرنا، میدان گازی پارس جنوبی، در ١٠٥ كیلومتری سواحل ایران قرار دارد.
میدان گازی پارس جنوبی (یا گنبد شمالی در بخش قطری)، بزرگ ترین میدان گازی مستقل جهان است كه با داشتن 34.2 تریلیون مترمكعب گاز استحصال پذیر، حدود ١٩درصد از كل ذخایر گازی جهان را در خود جای داده است.
این میدان گازی افزون بر ذخایر گسترده گاز طبیعی، حدود ١٦ میلیارد بشكه میعانات گازی استحصال پذیر، نفت و مقادیر زیادی هلیوم دارد.
میدان گازی پارس جنوبی، حدود 50 درصد ذخایر گازی ایران را تشكیل می دهد.
برآورد می شود سهم ایرانی پارس جنوبی حدود هشت درصد ذخایر گازی جهان را دربرمی گیرد. ذخیره بخش ایرانی این میدان 13.3 تریلیون مترمكعب گاز درجا و 19 میلیارد بشكه میعانات گازی (9 میلیارد بشكه قابل برداشت) تخمین زده می شود.
به دلیل استقرار پالایشگاه های متعددی گاز و مجتمع های پتروشیمی در عسلویه، نگرانی هایی درباره وضع محیط زیست منطقه ایجاد شده است و بر این اساس، برنامه هایی برای رفع آلودگی و ایجاد توسعه پایدار دراین منطقه دنبال می شود.
اقتصام**2022**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «5.6میلیارد یورو بودجه برای ایجاد منطقه پاك در پارس جنوبی اختصاص یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X