آبياري مزارع جنوب تهران با فاضلاب خام فاجعه زيست محيطي است

به گزارش ايرنا، رحمت اله حافظي روز سه شنبه در دويست و پنجاه و هشتمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به مشكلات موجود در بحث ايجاد شبكه جمع آوري آب هاي سطحي و فاضلاب پايتخت، افزود: در محدوده جنوب بزرگراه آزادگان(غرب اتوبان بهشت زهرا و شرق اتوبان شهيد كاظمي)، مجموعه مسكوني رسالت با 15 هزار نفر جمعيت قرار دارد كه فاقد شبكه آبرساني شهري و شبكه جمع آوري فاضلاب است.
حافظي با اشاره به اينكه چاه هاي فاضلاب اين محدوده جذبي هستند، تصريح كرد: آب شرب اين محله از چاه هاي عميق تامين مي شود و اين نگراني وجود دارد كه در برخي از ماه هاي سال ميزان نيترات آب اين چاه ها از حد استاندارد بيشتر شود كه اين موضوع تهديد كننده است.
حافظي با بيان اينكه بخشي از فاضلاب منازل اين محله از كوچه ها جاري و در مزارع كشاورزي كه در حاشيه آن قرار دارد، مورد استفاده قرار مي گيرد، گفت: چندين هكتار از مزارع كشاورزي اين منطقه در جنوب پايتخت با استفاده از فاضلاب خام آبياري مي شود.
وي با بيان اينكه شوراي شهر آمادگي لازم براي هرگونه همكاري در راستاي حل اين معضل اساسي و زيست محيطي تهران را دارد افزود: پيش از اين نيز بسياري از مشكلات شركت آب و فاضلاب با تشكيل جلسات مشترك شهرداران مناطق و اعضاي كميسيون سلامت شوراي شهر تهران، حل و فصل شده است.
به گزارش ايرنا، مديرعامل شركت آب و فاضلاب تهران به منظور بررسي مسايل و مشكلات مرتبط با شبكه جمع آوري آب هاي سطحي و فاضلاب پايتخت در جلسه امروز شوراي اسلامي شهر حضور داشت.
تهرام/7244// 1625

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آبياري مزارع جنوب تهران با فاضلاب خام فاجعه زيست محيطي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X