وحدت و همبستگی از تاكيدات موكد قرآن کریم است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان آيت ‌الله سيد محمد حسينی ‌شاهرودی روز سه شنبه در مراسم اختتاميه سومين دوره مسابقات قرآنی طلاب و روحانيون اهل سنت كشور اظهار داشت: امنيت و وحدت دو نعمت بزرگ در كشور ما است كه وحدت و همبستگی از تاكيدات موكد قرآن است و امنيت مسلمانان در سايه وحدت ميسر می شود.

وی افزود: همنشينی با قرآن و بهره گيری از دستورات اين كتاب هدايت بركات زيادی در زندگی ما دارد كه آرامش و اطمينان قلبی از مهمترين بركات همنشينی با قرآن است.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد:همنشينی با قرآن و قرآنيان مايه فخر و مباهات است حتی اگر اين همنشينی برای لحظاتی كوتاه باشد.

آيت ‌الله ‌شاهرودی یادآور شد: قرآن تكيه گاه بزرگ و مطمئن مسلمان است و در اين دنيای هزار رنگ و طوفان زده كه همه استعمارگران چشم طمع به كشورهای مسلمان دوخته اند قرآن تكيه گاه بزرگ و مطمئن مسلمانان است.

وی ادامه داد: همه اموری كه بشر به آن نياز دارد و به هدايت بشر ختم می شود در قرآن بيان شده و قرآن بهترين طريق هدايت بشر را مشخص در خود دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نياز مبرم همه مسلمانان در كليه زمينه ها به قرآن كاملا واضح است و اگر كشور ما در مسائل امنيتی و سياسی و همه حوزه ها موفقيت هايی داشته در سايه قرآن و به بركت عمل به دستورات اين كتاب هدايت است.

آيت ‌الله ‌شاهرودی اظهار داشت: در زمان هجوم خاموش فتنه ها و مشكلات داخلی و خارجی بايد به سراغ قرآن برويم كه صراط مستقيم هدايت در آن مشخص شده است.

وی افزود: قرآن بر پايه علم و حكمت بنا شده و آدمی با هدايت اين كتاب حكيم می تواند به سعادت و قرب الهی برسد.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: يكی از اعجازهای بزرگ قرآن اين است كه غبار زمان آن را كهنه نمی كند و هر چه از پيشرفت علم و دانش بشری می گذرد جنبه های اعجاز اين كتاب الهی بهتر شناخته می شود.

آيت ‌الله ‌شاهرودی یادآور شد: قرآن آرامشی كه روح و روان بشری نيازمند آن است را به انسان هديه می دهد و همه رذايل اخلاقی را از انسان دور می كند.

وی ادامه داد: قرآن داروی شفا بخشی است كه قلب ها را شفا می دهد و غبار خستگی را از روح و روان بشريت می زدايد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حاملان مهمترين قرآن كسانی هستند كه مسئوليت توسعه و نشر فعاليت های قرآنی را بر عهده دارند و بيشترين مسئوليت در ترويج فرهنگ قرآنی بر عهده آنها است و همه در اين مسير بايد آنها را ياری كنند.

آيت الله شاهرودی گفت: نجات بشريت از ظلمت، از مهمترين فوايد قرآن است كه شامل همه انسان ها می شود و لذا قرآن كتابی فراگير و جامع است كه همه مسائل را در برمی گيرد.

وی افزود: هدايت قرآن همه رفتارهای انسان را در یک چهارچوب قرآنی زيبا قرار می دهد كه اگر انسان از قرآن تبعيت كند رحمت واسعه الهی شامل حال او می شود.
 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وحدت و همبستگی از تاكيدات موكد قرآن کریم است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X