۳۶ دانشجوی دکتری در دانشکده آینده پژوهی قزوین تحصیل می کنند

به گزارش خبرنگار مهر، حاکم قاسمی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با بیان اهمیت رشته اینده پژوهی گفت: برگزاری همایش اینده پژوهی یک تجربه جدید در این زمینه است که می تواند مسیر آینده دانشگاه را در روند تعالی مشخص کند.

وی افزود: باید از دانش و تجربه افراد شاخص علمی ایرانی و خارجی برای توسعه فعالیتهای دانشگاه استفاده کنیم که در این راستا با فراخوان مقاله توانسته ایم ۱۶۰ مقاله را دریافت کنیم که در اختیار شرکت کنندگان و علاقمندان در همایش قرار خواهد گرفت.

قاسمی بیان کرد:موانع، چالش ها و مشکلاتی که تاکنون مانع از بین المللی شدن دانشگاههای شاخص کشور شده را شناسایی کرده ایم که در این همایش ارائه می شود و امیدواریم نتایج عملی سمینار در اختیار وزارتخانه و افراد تاثیرگذار و تصمیم گیرنده نیز قرار گیرد تا بتوانیم در آینده گامهای مهمی در این راستا برداریم.

۶۰ عامل بازدارنده در بین المللی شدن دانشگاهها

رئیس مرکز اینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین یادآورشد: تاکنون بیش از ۶۰ عامل بزدارنده و مانع در مسیر بین المللی شدن دانشگاهها شناسایی شده که با شناسایی و ارائه راهکارهای عملی امیدواریم در مسیر توسعه بخوبی حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: بخش تخصصی و تلفیق علم و دانش همایش در روز ۲۸ و بخش علمی همایش در روز ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود و روز ۳۰ نیز اختتامیه و گشت های علمی و سیاحتی از بناهای تاریخی قزوین برای میهمانان پیش بینی شده است.

قاسمی بیان کرد: همچنین ۴ پیش همایش نیز تاکنون برگزار شده که می تواند به پربار شدن همایش کمک کند.

وی یادآورشد: بین المللی شدن دانشگاهها، چالش های بازدارنده، توسعه چشم انداز و اینده مطلوب، کاربست روشهای آینده پژوهی در سیاست گذاری، برنامه ریزی، مدیریت دانشگاهها در فرایند بین المللی شدن، ارزیابی تجربیات در مسیر بین المللی شدن از محورهای مهم همایش است.

تحصیل ۳۶ دانشجوی دکتری در رشته اینده پژوهی

قاسمی در خصوص دانشکده آینده پژوهی هم گفت: دردانشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین ۳۶ نفر در مقطع دکتری تحصیل می کنند که هشت نفر نیز فارغ التحصیل شده اند.

وی در خصوص پذیرش دانشجوی خارجی در ایران هم گفت: با این روش می توان فرهنگ و پیام انقلاب اسلامی را به جهان صادر کرد و چهره علمی ومهربانی از اران را به جهانیان ارائه کرد.  
 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۶ دانشجوی دکتری در دانشکده آینده پژوهی قزوین تحصیل می کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X