لزوم تسری ارزش‌های دفاع مقدس به فضاهای هنری و نخبگی

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا عسگری مورودی در جلسه حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر که بعد از ظهر سه شنبه در استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: موضوع خرمشهر و مقاومت ۳۴ روزه ابتدای جنگ و سپس فتح عظیم آن اگر چه در سال های گذشته با سلاح ایمان رغم خورد موضوعی بسیار مهم در تاریخ انقلاب محسوب می شود.

وی افزود: شاید بخش زیادی از آن نسل اکنون در میان ما وجود نداشته باشند اما پرداختن به این فتح و حماسه عظیم با وجود تمام توانمندی های دشمن و پشتیبانی عرب و غرب از آن ها موضوع مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

مدیرکل اجتماعی استانداری البرز تصریح کرد: با توجه به گفتمانی که ایران در دنیا ارائه کرده همواره در معرض تعارض قرار دارد و در این راستا پرداختن به آن دوران و تکلیف گرایی و باورمندی برای همه اعصار امری ضروری است.

وی با بیان اینکه سوم خرداد به عنوان سمبل مقاومت و پایداری ملت ایران در تاریخ ماندگار شد، گفت: هر دستگاه به فراخور مسئولیت سازمانی خود، در این ایام وظایفی دارد که باید پیگیری کرده و نسبت به عملیاتی کردن آن اقدام کند.

عسگری مورودی با تاکید بر لزوم تسری این موضوع به محیط های علمی و دانشجویی خاطرنشان کرد: باید نشست های تخصصی در دانشگاه ها با موضوع فتح خرمشهر و نقشی که همه ابعاد کشور در آن زمان  ایفا کردند، برگزار و مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید اقداماتی در این ایام صورت گیرد که تنها به برانگیختن حس نوستالوژیک در نسل آن زمان محدود نباشد، تاکید کرد: این موضوع باید به فضاهای هنری و نخبگی نسل جدید منتقل شود چرا که در غیر این صورت با مشکل مواجه می شویم.

مدیرکل اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه هنر یکی از ابزارهای بسیار تاثرگذار برای نسل جدید است که باید در این عرصه مورد استفاده قرار گیرد، گفت: ارزش های دفاع مقدس باید به سمت جامعه هنری و نخبگی پیش رود چراکه ما موظف هستیم این اتفاق مهم را به شایستگی به نسل های بعد منتقل کنیم و با تکیه به آن روح سرشار معنوی و توان الهی در همه عرصه ها مددکار و یاور میدان باشد.

دستگاه های اجرایی استان گزارش عملکرد برنامه های دفاع مقدس را ارائه دهند

در ادامه این جلسه سردار ابوالفضل اسلامی، مشاور استاندار در حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بیان کرد: باید به سوم خرداد، عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر نسبت به سال های گذشته با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور توجه بیشتری شود.

وی اظهار کرد: عملیات بیت المقدس۲ یکی از عملیات های پیروز و سرنوشت ساز در دفاع مقدس بود که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد.

اسلامی با تاکید بر اینکه ادارات و سازمان های استان باید برنامه های خود را این ایام داشته و هر چه زودتر ارائه دهند، تصریح کرد: دستگاه های استان موظف هستند پس از ۱۰ روز از اجرای برنامه ها، گزارش عملکرد خود را به ارائه دهند.

وی بیان کرد: البرز در ۸ سال دفاع مقدس نقش بسیار مهمی را ایفا کرده که افتخارات این استان ابه شمار می رود و باید این حماسه آفرینی ها به نسل جوان منتقل شود.

مشاور استاندار در حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: متاسفانه در استان دستگاه ها و ادارات آنگونه که انتظار می رود در این حوزه استقبال و سرمایه گذاری نکردند اما در سال جاری با توجه به تاکیدات رهبر و ابلاغ رئیس جمهور باید توجه بیشتری به این مهم داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: هریک از ما به عنوان مسئول وظیفه داریم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کرده دین خود را در این زمینه به نسل جوان ادا کنیم.

در این جلسه دستگاه های مختلف برنامه های خود را برای این ایام ارائه دادند که جشنواره تئاتر تک استانی در سوم خرداد، عصر شعر، نمایشگاه پوستر و عکس با موضوع آزادسازی خرمشهر از جمله برنامه هایی است که توسط حوزه هنری استان از ۳ تا ۱۳ خردادماه برگزار می شود.

صبحگاه مشترک توسط سپاه، برنامه های مختلف آموزشی توسط آموزش و پرورش، کتاب و کتابخوانی و نقد شعر برای کودکان و نوجوانان توسط اداره کل کتابخانه ها از جمله برنامه هایی بود که در این ایام اجرایی می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم تسری ارزش‌های دفاع مقدس به فضاهای هنری و نخبگی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X