شهردار مشهد: طرح جديد بازسازي بافت پيرامون حرم رضوي غيرقانوني است

سيد صولت مرتضوي روز سه شنبه در نشست شوراي اسلامي شهر مشهد افزود: وزارت راه و شهرسازي در مورد طرح بازسازي پيرامون حرم مطهر فرافكني مي كند و به جاي حل مشكلات اجراي طرح، نسبت به تغيير مشاور اقدام كرده است.
وي ادامه داد: به استناد قانون طرحهاي جامع شهري بازنگري در طرحهاي جامع بايد در شوراي اسلامي شهر به تصويب برسد.
شهردار مشهد گفت: مشاور جديد، مجموعه مطالعات منسوخ شده از گذشته را كپي كرده و طي نشستي در شهرداري ثامن ارائه كرد كه ايراداتي به آن وارد شد.
وي افزود: پس از آن مشاور، اين مطالعات را در شوراي عالي معماري شهرسازي ارائه و در آن نشست وزير راه و شهرسازي اعلام كرد خروجي نشست هيچ مصوبه اي ندارد و صرفا براي استماع گزارش مشاور برگزار شده است.
مرتضوي ادامه داد: دبير شوراي عالي شهرسازي و معماري پس از آن نشست تعداد 10 بند مصوبه به عنوان مصوبات در شوراي عالي معماري شهرسازي به استاندار خراسان رضوي براي اجرا ابلاغ كرد كه اين فرايند غيرقانوني است.
وي گفت: اين طرح بدون تصويب در شوراي شهر مشهد، شوراي برنامه ريزي استان و شوراي عالي و شهرسازي براي اجرا به استاندار خراسان رضوي ابلاغ شده است.
شهردار مشهد افزود: از آنجا كه اين طرح مشروعيت و مقبوليت ندارد لذا فاقد ضمانت اجرا است و پيگير اين اقدام غيرقانوني هستيم.
طرح بهسازي بافت فرسوده حرم مطهر رضوي ازسال 1371 آغاز شده و به رغم گذشت 22 سال از اجراي آن، پيشرفت فيزيكي طرح 50 درصد بوده است.
طرح نوسازي و بهسازي بافت پيرامون حرم مطهر حضرت رضا(ع) در محدوده اي به وسعت تقريبي 310 هكتار، به چهار قطاع بزرگ تقسيم مي شود.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردار مشهد: طرح جديد بازسازي بافت پيرامون حرم رضوي غيرقانوني است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X